Zpět na » Serie A » Grossovou novou adresou bude Lyon

Serie A - Grossovou novou adresou bude Lyon

0

Líbilo se

07.07. - Autor pokutového kopu, který rozhodl loňský světový šampionát, Fabio Grosso, se stěhuje z Interu do Lyonu. Devětadvacetiletý levý bek má již za sebou úspěšnou lékařskou prohlídku a francouzský mistr pro něj má připraven dres s číslem 11. K dovršení přestupu již chybí pouze podpis smlouvy.

Lyon chystá pro Grossa smlouvu na čtyři roky, přičemž mu v každé sezóně vyplatí zhruba dva milióny eur. Na oficiálních webových stránkách Lyonu se již objevila fotografie, na níž je italský bek zachycen společně s novým dresem a klubovým prezidentem Aulasem.

V Serii A si Grosso zahrál za Perugiu, Palermo a Inter. S milánským klubem letos získal scudetto. Nyní přestupuje k mistrovi Francie. Největším úspěchem 1,9 m vysokého fotbalisty zůstane navždy triumf na loňském světovém šampionátu.

Grosso se po zisku světového titulu vydává do zahraničí teprve jako čtvrtý hráč Lippiho výběru. Následuje tak Cannavara (Real Madrid), Zambrottu (Barcelona) a Toniho (Bayern). Již před šampionátem v roce 2006 si zahraniční soutěž zkusil Gattuso (Glasgow Rangers) a Camoranesi (mexická a argentinská liga).

O chystaném přestupu Grossa do Lyonu již FotbalPortal.cz psal minulý týden (článek si můžete přečíst zde).

/ olweb.fr; gazzetta.it, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články