Zpět na » Serie A » Chiellini zažil skvělý návrat do základní sestavy, Juventus uhrál v Neapoli remízu

Chiellini zažil skvělý návrat do základní sestavy, Juventus uhrál v Neapoli remízu © zimbio.com - Giorgio Chiellini v přátelském rozhovoru s Edinsonem Cavanim.

1

01.03. - REVIEW Giorgio Chiellini se vrátil po delší pauze do sestavy Juventusu a hned se uvedl vstřelenou brankou, na kterou čekal více než rok. Za Neapol srovnával v závěru první půle rychlonohý Inler, vypjaté utkání tedy skončilo remízou.

SSC NeapoliNeapol 1:1 (1:1) JuventusJuventus FC

Branky: 43. Inler - 10. Chiellini.
Žluté karty: 45. Cavani, 54. Behrami, 56. Cannavaro, 66. Zúňiga - 44. Vidal, 87. Peluso.

Neapol: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Britos (46. Džemaili) - Maggio, Behrami, Inler (84. Armero), Zúňiga - Hamšík - Cavani, Panděv (67. Insigne).

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio (90. Padoin), Peluso - Vučinič (86. Pogba), Giovinco (74. Matri).

Giorgio Chiellini se naposledy radoval ze vstřelené branky 18. února 2011, když rozhodl o vítězství Juventusu v utkání proti Catanii. Zkušený zadák proti Neapoli po delší době nastoupil v základní sestavě Bianconeri a už po deseti minutách mohl jásat.

Pirlo totiž rozehrál rohový kop nakrátko s Vučiničem, černohorský útočník mu míč vrátil a centr do vápna už nebyl pro průbojného obránce hostí problém. Přesná Chielliniho hlavička, kterou neodvrátil ani bránící Miguel Angel Britos, tak znamenala vedení pro hosty již po deseti minutách hry...

Juventus naposledy zvítězil na stadionu San Paolo v době, kdy v jeho základní sestavě ještě nastupoval současný kouč Antonio Conte. Stalo se tak samozřejmě dosti dávno (30. září 2000) a napolitánské prokletí nebylo zlomeno ani tentokrát. Nejprve vychytal osamoceného Vučiniče skvělý De Sanctis a ještě před koncem první půle se tak naplno projevilo pravidlo nedáš - dostaneš.

Gökhan Inler totiž rázně napřáhl z hranice vápna a jeho ránu tečoval nechtěnou hlavičkou Leonardo Bonucci. Gianluigi Buffon se po letícím balonu natahoval už marně. 1:1!

Cavani v průběhu utkání jen těsně unikl červené kartě. Giorgio Chiellini jej totiž zatahal za vlající kadeře, snad ve snaze utrhnout si nějaké drobné pro sebe a uruguayský kanonýr se mu pomstil svým ostrým loktem. Vše ale bylo oceněno jen žlutou kartou, kterou sudí Orsato vytáhl po konzultaci s pomezním, protože sám celou situaci neviděl.

Neapol v druhé půli sahala po vítězství, ale šance Cavaniho, Hamšíka a Insigneho vychytal skvělý Gianluigi Buffon, jenž v této sezoně (a speciálně v posledních týdnech) opravdu září.

Rozdíl mezi prvním a druhým je tak v Itálii i nadále šest bodů, Juventus ale ještě čekají těžké zkoušky v bojích s milánskými velkokluby a římským Laziem, kde by měl být podle předběžných prognóz připraven do akce i Miroslav Klose.Pokud ale Conteho svěřenci tato tři důležitá utkání zvládnou, nemělo by stát v cestě nic kýžené obhajobě titulu...