Zpět na » Serie A » Palermo porazilo Neapol

Palermo porazilo Neapol

Palermo porazilo Neapol © quotidiano.net - Giovanni Tedesco v dresu Palerma

0

Líbilo se

10.11. - Zápasy 12. kola Serie A: Ve druhém zápase 12. kola Serie A na sebe narazily dva týmy z jihu Itálie. Palermo v něm porazilo Neapol 2:1 dvěma brankami Tedesca.

Palermo - Neapol 2:1 (57 a 66 Tedesco - 54 Bogliacino)

Palermo nastoupilo proti Neapol s cílem protrhnout šňůru pěti remíz v řadě. Domácí nastoupili bez ofensivní trojice Miccoli, Bresciano a Amauri a jejich absence byla v první půli hodně znát. První šanci měla Neapol, ale Lavezziho pokus konečky prstů vytěsnil Fontana. Poté se osmělili i domácí, ale Cavaniho střelu vyrazil Iezzo. Velkou šanci měl poté Franco Brienza, ale jeho střelu levačkou zastavila tyč. Neapol poté musela vystřídat, zraněného Continiho nahradil Maldonado. Ještě v prvním poločase měli šance Brienza, Cavani a na druhé straně Gargano s Bogliacinem, ale ani jeden z nich neproměnil.

Po přestávce začaly padat branky. Nejdříve vyrazil Iezzo přímý kop Siplicia, poté už se ale trefili hosté. Lavezzi centroval před branku, k míči se dostal Bogliacino a trefil se k pravé tyči. Na oslavy ale neměl čas, protože bránící Zaccardo ho trefil kopačkou do skloněné hlavy a Bogliacino se musel nechat ošetřit. Hned jak se střelec vrátil na hřiště, Palermo vyrovnalo. Tedesco se parádně opřel do odraženého míče a ten s pomocí obránce Saviniho doputoval do branky Iezza. Po deseti minutách už Palermo vedlo. Tedesco tentokrát uklidil pod břevno rohový kop. Zvýšit mohl ještě Cavani, ale znovu neproměinil. Když v závěru neproměnil svou přiležitost ani Lavezzi, Palermo porazilo Neapol 2:1.

Palermo: Fontana; Zaccardo, Biava, Barzagli, Capuano (Pisano 56); Diana, Tedesco (Cassani 72), Simplicio (Jankovič 83), Caserta; Brienza, Cavani
SSC Neapol: Iezzo; Contini (Maldonado 23) (Calaio´ 73), Cannavaro, Domizzi; Garics, Hamšík, Gargano, Bogliacino, Savini; Lavezzi, Zalayeta (Sosa 82)
Rozhodčí: Rosetti

Kam dál?

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Nejnovější články