Zpět na » Serie A » Shrnutí sezóny - Juve, Neapol, Janov

Serie A - Shrnutí sezóny - Juve, Neapol, Janov

0

Líbilo se

02.07. - Po shrnutí průběhu letošního ročníku Serie A z pohledu jednotlivých mužstev přinášíme našim čtenářům i podrobnou vizitku trojice, která si vykopala postup ze Serie B. Do elitní soutěže pronikly tři skutečně silné kluby, které se navíc mohou pochlubit významou tradicí. Jak si vedl v ročníku 2006/07 Juventus, Neapol a Janov, se můžete dočíst níže.

Juventus
Bianconeri v úvodu sezóny promarnili šanci, jak proniknout v následujícím ročníku do evropských poháru. V domácí pohárové soutěži, v níž si Juve brousilo zuby na titul, zaskočila legendární klub Neapol. V lize Juventus v úvodu sezóny sbíral body, aby vymazal manko, kterým byl postižen za loňskou korupční aféru. Motor Deschampsova týmu se rozjel na plné obrátky. Od 28. kola se Juventus trvale usadil na prvním místě. Se značným předstihem si bianconeri zajistili postup do nejvyšší soutěže. Po splnění svého úkolu ovšem francouzský trenér Didier Deschamps oznámil, že v Turíně končí. Jeho dočasný nástupce Corradini pak zakončil ročník dvěma prohrami. To už ale v Turíně nikomu nevadilo. Pro Juventus byla tato sezóna úspěšná. Hvězdy, které se v Turíně podařilo udržet - Buffon, Nedvěd a Del Piero - odvedly svoji práci na 105%. Kapitán Alessandro Del Piero se stal dokonce nejlepším střelcem soutěže. Argentinec Camoranesi a Francouz Trezeguet očividně v průběhu sezóny pošilhávali po nabídkách k přestupu. Přesto ani jim nelze upřít značný díl zásluh na postupu do Serie A. U Juve zaujali mladí fotbalisté - Chiellini, Palladino nebo Marchisio. Asi nejlepší ročník ve své kariéře má za sebou levý bek Federico Balzaretti, jenž se stěhuje do Florencie. Juventus našel v Serii B pouze čtyři přemožitele - Mantova (13. ledna vůbec první prohra v sezóně), Bresciu, Bari a Spezii.

Opory: Nedvěd, Buffon, Del Piero
Zklamání: Kovac

Neapol
Druhá Neapol zdobila Serii B vysokými návštěvami. Chuť po fotbale ve městě pod Vesuvem narůstala se stoupající pozicí týmu v tabulce. Kouč Reja dokázal z kádru bez výrazných hvězd vytvořit konkurenceschopné mužstvo. V Neapoli zaujal v roli tvůrce hry Roberto De Zerbi. V koncovce se azzurri mohli spolehnout na vyrovnanou dvojici Calaio - Bucchi, které občas střelecky zastoupil Sosa. Vytrvalec Paolo Cannavaro odehrál nejvíc zápasů. V obraně zářil Maurizio Domizzi, jehož zkušenosti mu v pětadvaceti letech mohou závidět i mnohem starší kolegové. Iezzo mezi tyčemi byl pro Rejovy svěřence znamenitou oporou. Zklamáním byly v Neapoli výkony Samuela Dalla Bony. Záložník ze zkušenostmi z Milána nebo z Chelsea opět přesvědčil, že se mu nedaří profitovat z výjimečného talentu. Ve středu pole nejvíce vynikl Uruguayec Bogliacino. Neapol bojovala o postup již od prvních kol. Ve druhé polovině sezóny se Neapol střídavě pohybovala na druhém a třetím místě. Nejprve soupeřila hlavně s Boloňou, která později odpadla a jako hlavní neapolský konkurent ji nahradil Janov. Vzhledem k tomu, že si azzurri poradili s nástrahou posledního kola v podobě zápasu v Janově, postup mezi elitu si plně zaslouží. Týmu se dokonce podařilo udržet neporazitelnost na domácím stadiónu San Paolo. Charismatický prezident Aurelio De Laurentiis nyní znovu hovoří o vysokých ambicích neapolského týmu. Uvidíme, jak se mu je podaří naplnit v nejvyšší soutěži. Azzurri hráli nejvyšší soutěž naposledy v sezóně 2000/01. Od té doby si Neapolští prošli například i zkušeností v Serii C1.

Opory: Domizzi, Iezzo, Calaio
Zklamání: Dalla Bona

Janov
Janov měl cestu za postupem ze všech třech týmů asi nejdramatičtější. Ještě ve 14. kole se janovský klub trápil až na 9. místě. Od 28. kola pak natrvalo figuroval mezi nejlepší trojicí. Dvě kola před koncem přišel tým z Ligurie o druhou příčku. Přímý postup, bez nutné účasti v baráži, si rossoblu zajistili až díky zaváhání Piacenzy. V domácím prostředí v průběhu sotěže Janov podlehl pouze Spezii v ligurském derby. V klubu prezidenta Enrica Preziosiho se letos projevily kvality málo známých fotbalistů, nebo naopak těch, o kterých se tvrdilo, že jsou již za zenitem. Brazilský gólman Rubinho si dokázal udržet gólový průměr pod jednu branku na zápas. Hlavním kanonýrem Gasperiniho týmu byl Brazilec Adailton. Janovu pomohlo zimní angažování střelce Marca Di Vaia z Monaka. Bývalý italský reprezentant měl sice pomalý rozjezd, ale nakonec se rozstřílel. Střelecky při chuti byl i obránce De Rosa. Jeho kolega Criscito si hleděl spíše defenzivních úkolů a lze jej považovat za jeden z největších objevů na Apeninském poloostrově v uplynulé sezóně. Pevnou obrannou hráz představoval i Brazilec Fabiano. Janov měl silný střed pole, v čele se zkušeným Omarem Milanettem, Marcem Rossim a Manuelem Coppolou. Modročervení se vrací do Serie A po více než deseti letech. Naposledy si elitní soutěž zahráli v sezóně 1994-95.

Opory: Adailton, Criscito, De Rosa, Di Vaio
Zklamání: Leon


Nejlepší jedenáctka Serie B podle fantacalcio.kataweb.it: Iezzo (Neapol) - De Rosa (Janov), Criscito (Janov), Scarlato (Spezia), Turati (Verona) - Nedvěd (Juventus), Lodi (Frosinone), Caridi (Mantova) - Del Piero (Juventus), Papa Waigo (Cesena), Bellucci (Boloňa)

/ fantacalcio.kataweb.it, gazzetta.it, FotbalPortal.

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články