Zpět na » Serie A » Top 10 dosavadních přestupů v Itálii

Serie A - Top 10 dosavadních přestupů v Itálii

0

Líbilo se

29.06. - FotbalPortal hodnotí dosavadní uskutečněné přestupy v Serii A. Pokusili jsme se sestavit žebříček deseti nejvýznamnějších úlovků italského fotbalového trhu. Navíc přinášíme i deset jmen adeptů na pozici "černého koně".

Největší přestup zatím uskutečnil Inter Milán. Mistr si v tomto týdnu definitivně plácl s kanonýrem Suazem. V desítce top přestupů má nejvíce hráčů turínský Juventus. Mizivá je zatím naopak aktivita vítěze Ligy mistrů, milánského AC.

Deset největších dosavadních přestupů v Serii A:

1. Suazo (Cagliari → Inter)
Honduraský útočník byl v posledních letech v hledáčku předních italských klubů. Angažováním hráče přezdívaného Panter se může nakonec pochlubit Inter. Nerazzurri tedy ulovili kořist, kterou jim nyní mnozí závidí.

2. Hamšík (Brescia → Neapol)
Trenér Cosmi, který Hamšíka vedl v Brescii, složil Slovákovi velkou poklonu. Řekl o něm, že má v sobě kus Pavla Nedvěda. Vyspělostí prý Hamšík připomíná třicetiletého fotbalistu. Všichni jsou přesvědčeni o tom, že vynaložená částka 5,5 miliónů eur se Neapoli mnohonásobně vrátí.

3. Quagliarella (Sampdoria → Udinese)
Od Quagliarelly se očekával přestup do velkého týmu. "Juventus nebo Manchester?", ptali se fotbaloví experti nejčastěji na nového zaměstnavatele italského reprezentanta. Nakonec překvapivě skončil v Udine. Zde bude pravděpodobně převyšovat své spoluhráče. Jestli se ale Quagliarellovi podaří s Udinese proniknout do pohárové Evropy zůstává velkou otázkou.

4. Papa Waigo (Cesena → Janov)
Senegalec má za sebou senzační sezón v Ceseně. Přestup do velkého klubu by mohl jeho výkonnostní růst brzdit. Ambiciózní nováček se tedy zdá být pro Papu Waiga tou nejlepší možnou variantou.

5. Almiron (Empoli → Juventus)
Argentinec Almiron má velkou zásluhu na tom, že si Empoli zahraje letos Pohár UEFA. On sám ale zůstane minimálně ještě rok bez evropských pohárů. Jeho úkolem je vrátit nový Juventus tam, kam patří, tedy na vrchol.

6. Tiago (Lyon → Juventus)
Tiago patřil k oporám opěvovaného Lyonu kouče Houlliera. Před tím nasbíral cenné zkušenosti v Chelsea. Nyní po službách portugalského reprezentanta sáhl Juventus. V šestadvaceti letech se Tiago může stále zlepšovat. Kvalitního defensivního záložníka potřeboval Juventus jako sůl.

7. Iaquinta (Udinese → Juventus)
Vincenzo Iaquinta patří k hráčům, kteří toho příliš neumí. Vlastně umí dávat jen góly, ale to bohatě stačí. U bianconeri by měl o místo v základu bojovat s legendárním Del Pierem. Pokud se bude v prostoru před brankou orientovat tak, jako dříve v Udine, budou i v Turíně všichni spokojeni.

8. Grygera (Ajax → Juventus)
Podle všech předpokladů by Zdeněk Grygera měl hrát pod Ranieriho vedením v základu. Českého reprezentanta do Juve doporučil i samotný Pavel Nedvěd. Už to samo o sobě je dobrou vizitkou. Grygera má po sérii zranění hlad po fotbalu. V Juve se bude chtít vytáhnout, aby si opětovně zajistil místo v základní sestavě české reprezentace.

9. Juan (Leverkusen → AS Řím)
Giallorossi se rozhodli zaplnit pozici středního obránce brazilským reprezentantem. Juan si sice přál přestoupit z Leverkusenu do Milána za početnou kolonií svých krajanů. Nakonec se ale musí spokojit se stěhováním ještě o několik set kilometrů na jih. Kouč Spalletti si od Juana slibuje, že zabrání takovým potupám, kterou si Římané prošli na jaře v Manchesteru.

10. Corini (Palermo → Turín)
Přestože bylo Palermo v závěru sezóny pod vlnou kritiky, holohlavý šikula Corini se za své výkony stydět nemusel. Sicilský klub se k němu v závěru sezóny nezachoval nejlépe a zkušený středopolař opouštěl své spoluhráče se slzami v očích. Coriniho si jako volného hráče vybral nyní do svých řad Turín.


Kdo může být černým koněm? Aneb o desítce adeptů jednou větou

Bellucci (Boloňa → Sampdoria) - "Zkušený kanonýr Bellucci se vrací do Janova, kde fotbalově vyrostl."
Criscito (Janov → Juventus) - "Jeden z nejtalentovanějších italských zadáků chce stoupat k výšinám společně s novým Juventusem."
Eleftheropoulos (Ascoli → Siena)- "Siena si v závěru sezóny všimla, že Řek je mužem do nepohody."
Floro Flores (Arezzo → Udinese) - "Neapolský rodák má šanci přesvědčit, že už dorostl pro nejvyšší soutěž."
Kolarov (OFK Bělehrad → Lazio) - "Po osvědčené sázce na Mihajloviče a Stankoviče věří Lazio dalšímu Srbovi."
Larrivey (Huracan → Cagliari) - "Od mladého Argentince si Sardové slibují, že gólově zastoupí Davida Suaza."
Reginaldo (Fiorentina → Parma)- "Ve Florencii by střídal, v Parmě může být modlou."
Sammarco (Chievo/AC Milán → Sampdoria) - "Po nešťastném sestupu se Sammarco popere v Janově o evropské poháry."
Sereni (Lazio → Turín) - "Nedoceněný gólman zkusí štěstí v Turíně, kde jej budou srovnávat se samotným Abbiatim."
Tavano (AS Řím/Valencia → Livorno) - "Tavano se vrací do Toskánska (ne však do Empoli, ale do Livorna), kde se mu dařilo nejvíc."

Žebříček a výběr jmen byl sestaven na základě subjektivního názoru autora. Vaše úvahy o dosavadních i chystaných přestupech uvítáme v diskusi.

/ FotbalPortal.cz, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články