Zpět na » Serie A » Gattuso: Chtěl bych se stát trenérem

Gattuso: Chtěl bych se stát trenérem

Gattuso: Chtěl bych se stát trenérem © corrieredellosport.it - Gennaro Gattuso

2

Líbilo se

10.11. - Gennaro Gattuso proslul jako motor záložní řady AC Milán i italského národního týmu, v jehož dresu se radoval i z titulu mistra světa. Jak ale vidí čtyřiatřicetiletý hráč svou budoucnost ve světě fotbalu?

"Rád bych získal profesionální trenérskou licenci, ale to je ještě otázka trochu delší budoucnosti," řekl Gennato Gattuso v rozhovoru pro média. Zároveň vyloučil svůj možný návrat do týmu, v němž si získal svou největší slávu. "Návrat do AC Milán? To nepřipadá v úvahu, dal jsem své slovo generalitě FC Sion a krom toho, ve Švýcarsku se mi velmi líbí. Netrpím žádnou nostalgií po domově," prozradila někdejší opora Rossoneri.

Gennaro Gattuso je odchovancem Perugie, po krátkých angažmá v Glasgow Rangers a provinční Salernitaně se dostal v roce 1999 do Milána, kde v dresu tamního AC odehrál celkem třináct sezon, jež ozdobil dvěma italskými ligovými tituly (2004, 2011) a ziskem Coppa Italia z roku 2003. Dvakrát se radoval z vítězství i v Lize mistrů (2003, 2007). Střed zálohy, kde operovala dvojice Gattuso - Pirlo nebyla mnohdy k zastavení.

V létě tohoto roku ale Gennaro Gattuso do švýcarského FC Sion, Rossoneri s ním totiž z důvodu mnoha úsporných opatření neprodloužili smlouvu. Počet startů za AC Milán se v případě tohoto matadora zastavil na 335 startech a devíti vstřelených brankách. Vstřeleným gólem poctil v rámci osmifinále Ligy mistrů v sezoně 2003/2004 třeba i pražskou Spartu, jak jistě potvrdí nejeden pamětník časů Juna, Labanta či Poborského.

V rámci italského národního týmu nasbíral populární "Rino" celkem 73 startů s bilancí jedné gólové trefy. Je mistrem světa do 21 let za rok 2000 a o šest let později získal s italským seniorským týmem titul mistra světa.

Kam dál?

Marek Kos / fotbalportal.cz, football-italia.net

Anketa

Stane se jednou Gennaro Gattuso koučem AC Milán?

Ano. (16)

Ano. 47,1%

Ne. (18)

Ne. 52,9%
Celkový počet hlasů: 34
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Nejnovější články