Zpět na » Serie A » Souhrn 8. kola Serie A: Římané otočili duel proti Janovu, Udinese vyhrálo teprve podruhé v sezóně

Souhrn 8. kola Serie A: Římané otočili duel proti Janovu, Udinese vyhrálo teprve podruhé v sezóně © -

1

21.10. - AKTUALIZOVÁNO Udinese doma nejtěsnějším výsledkem porazilo Pescaru a zvítězilo teprve podruhé v sezóně. Hvězdou duelu Parma - Sampdoria se stal domácí útočník Amauri, který vstřelil dvě branky a jeho tým urval všechny body. Janov doma vedl nad AS Římem už 2:0, nakonec si odváží debakl 2:4.

Parma FC Parma 2:1 (1:0) SampdoriaSampdoria UC

Branky: 36. z penalty a 53. Amauri - 81. Eder z penalty

Sampdoria měla po třech kolech plný počet bodů. Teď je na tom ale hodně špatně. Popáté v řadě nevyhrála a potřetí prohrála. Že by krize? Dost možná. Za celé utkání dnes proti Parmě vystřelili hosté jednou na branku.

A to až v samotném závěru, kdy Eder proměnil penaltu. Rozhodující moment přišel ve 34. minutě, kdy dostal gólman Romero dostal za faul v pokutovém území červenou kartu, hřiště musel opustit i Maxi Lopez a Amauri poslal Parmu do vedení.

Náskok zvýšil osm minut po pauze znovu Amauri, kterému na hlavu nacentroval Ishak Belfodil. Snížení přišlo až v 81. minutě, kdy fauloval další brankář Mirante a Eder zaznamenal alespoň čestný úspěch. Mirante si v příštím utkání nezahraje, Parma ale zaslouženě slaví tři body.

A.C. Chievo VeronaChievo 1:1 (1:1) FiorentinaACF Fiorentina

Branky: 17. Thereau - 18. Rodriguez

Dvě minuty a dost. Ve Veroně viděli diváci dvougólovou dvouminutovku, poté už nic. Utkání proti Fiorentině nakonec přineslo bodový zisk pro oba celky.

Více šancí si připravily fialky. Ve 14. minutě poprvé vyzkoušel Sorrentina Pasqual, gólman byl ale na místě. A vzápětí šli domácí do vedení, Luciano našel Thereaua a Viviano na jeho ránu nedosáhl.

Hned po rozehrání si fialky vypracovaly rohový kop a Gonzalo Rodriguez vyrovnal. Poslední výrazný moment přišel minutu před přestávkou, kdy Luca Toni trefil tyčku. To bylo ze zápasu všechno, Chievo - Fiorentina 1:1.

Genoa CFC FC Janov 2:4 (2:2) AS ŘímRoma AS

Branky: 7. Kucka, 15. Jankovič - 27. Totti, 44. a 56. Osvaldo, 83. Lamela

Po patnácti minutách byl AS Řím na ručník. Už v sedmé minutě Borriello našel Kucku a Janov šel do vedení. Za osm minut trefil Jankovič nejprve břevno, ale po spolupráci s Antonellim navýšil náskok.

Piris ale s Tottim vymysleli akci, po kterém kapitán Vlků snížil. Minutu před přestávkou to byl znovu Piris, který připravil branku pro Osvalda. A pět minut po pauze mohl asi nejaktivnější hráč utkání Piris vstřelit rozdílovou branku, Frey byl ještě proti.

V 56. minutě ale přišel Florenziho centr a hlavička Osvalda, která rozhodla toto velice dobré a pohledné utkání. Osvaldo nakonec kvůli zranění utkání nedohrál, zápas naopak dohrál bývalý hráč AS Marco Borriello, byl však dvakrát ošetřován a na hřiště se vrátil zřejmě jen proto, že už Janov nemohl střídat.

V závěru dostali domácí čtvrtý úder, prosadil se i třetí útočník Erik Lamela. AS Řím tak zvládl toto utkání, v Janově zvítězil 2:4.