Zpět na » Serie A » Prezident Juventusu hýří optimismem

Serie A - Prezident Juventusu hýří optimismem

0

Líbilo se

26.06. - Vypadá to, že Juventusu se podaří udržet dvě opory, nad jejichž budoucností v bíločerném dresu visel otazník. Francouzský útočník David Trezeguet prodloužil u bianconeri smlouvu do roku 2011. Prezident letošního vítěze Serie B, Giovanni Cobolli Gigli, je navíc přesvědčen, že v příští sezóně obuje kopačky a oblékne dres Juve i Pavel Nedvěd.

Juventusu se podařilo prodloužit spolupráci s útočníkem Trezeguetem, který každoročně značným dílem obohacuje střelecké konto bíločerných (v sedmi sezónách dal 140 gólů). Nový kouč Juve Ranieri již minulý týden v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport potvrdil, že s Trezeguetem počítá do základní sestavy v rozestavení 4-4-2. Parťákem v útoku by mu měl být střídavě Del Piero s Iaquintou.

"Jednali jsme dlouze, až jsme dospěli ke shodě, která uspokojuje obě strany. Naší ideou bylo vždy obnovení spolupráce s Davidem, také proto, že je hráčem, který během sedmi let tvořil historii Juventusu. Učinili jsme dohodu, která z našeho mužstva učiní mnohem konkurenceschopnější tým," řekl Cobolli Gigli k nové smlouvě mezi klubem a francouzským útočníkem.

Jednání mezi záložníkem Pavlem Nedvědem, nejlépe hodnoceným hráčem Serie B v této sezóně, a Juventusem proběhnou teprve v tomto týdnu. Klubový prezident ale zůstává optimistou. O tom, že Pavel bude hrát za turínský tým opět i v nejvyšší soutěži, hovoří jako o hotové věci. "Osobně jsem přesvědčen, že se rozhodne pokračovat minimálně ještě jednu sezónu," řekl Cobolli Gigli. Současně potvrdil, že pro Starou dámu je velkou ctí mít takového fotbalistu jako je Pavel Nedvěd ve svém týmu.

Kromě potěšující dohody s Trezeguetem a optimistických vyhlídek ohledně Nedvědovy budoucnosti má však prezident bianconeri i řadu starostí. Klub si z ekonomických důvodů zřejmě nebude moci dovolit angažování vytouženého zadáka Gabriela Milita ze Zaragozy, o němž italská média hovoří jako o cíli číslo jedna pro Juve. V klubovém vedení Cobolli Gigli navíc zatím nenašel náhradu za Tardelliho a Bettegu, kteří Juve v uplynulých dnech opustili. Podle prezidentových slov mu k zajištění chodu klubu postačuje přítomnost dvojice Secco (sportovní ředitel) - Blanc (generální ředitel).

/ gazzetta.it, datasport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články