Zpět na » Serie A » Lazio opět vsází na Srba

Serie A - Lazio opět vsází na Srba

0

Líbilo se

25.06. - Lazio posílí srbský levý obránce Aleksandar Kolarov z týmu OFK Bělehrad. Dobrý tah při tomto nákupu již potvrdila například hráčova účast ve finále mistrovství Evropy do 21 let. Kolarov patří k největším defensivním talentům na kontinentu a Lazio si od něj slibuje, že bude oporou mužstva v Lize mistrů, stejně jako v minulosti jeho krajani Mihajlovič a Stankovič.

Kolarovově aklimatizaci v Římě by mohl prospět pozitivní vztah ke svému novému klubu. O svých sympatiích k Laziu hovořil již při první prezentaci na italské půdě. Z Kolarovových slov vyplývá, že je natěšen na derby. "Římské derby patří k největším na světě. Něříkám to jen proto, že jdu do Lazia, ale skutečně vždy jsem fandil biancocelesti, protože tam hrálo hodně srbských hráčů," řekl čerstvý držitel stříbrné medaile z evropského šampionátu jedenadvacetiletých.

V Laziu skutečně na přelomu tisíciletí zářilo několik srbských fotbalistů. Mezi velké hvězdy patřil excelentní zahrávač přímých kopů Sinisa Mihajlovic a režisér hry Dejan Stankovic. Oba v loňské sezóně působili v mistrovském Interu. První jako asistent trenéra, Stankovic pak bojoval přímo na hřišti. Dejan Stankovic v médiích Lazio pochválil. Nákup Kolarova, kterému Srbové přezdívají Roberto Carlos, je podle něj dobrým krokem.

Kolarov na Lazio nezanevřel ani poté, co Srbové klub s orlem ve znaku opustili. Tým biancocelesti stále sleduje. "Delia Rossiho znám prostřednictvím televize a doufám, že se více poznáme až projdu zdravotními testy. Potom znám Rocchiho, Pandeva, Mudingayie a Zauriho," pochlubil se svými znalostmi o Laziu Kolarov.

Podle serveru gazzetta.it římské Lazio již kromě Kolarova posílil i útočník Del Nero (dříve Brescia) a francouzský záložník Meghni (Boloňa). Z hostování se navíc vrátili středopolaři Correa (Lucchese) a Foggia (Reggina).

Když představitelé biancocelesti sledovali svého nového zaměstnance ve finálovém duelu juniorského evropského šampionátu, padl jim do oka ještě jeden fotbalista. Tentokrát hráč domácího a mistrovského celku. V nizozemském dresu vyslance Lazia zaujal dvaadvacetiletý středopolař Ajaxu Hedwiges Maduro. I tento mladý nizozemec by se mohl stát novou zbraní Rossiho týmu. S Ajaxem však Lazio o Madurově přestupu zatím jednání nezahájilo.

/ sportal.it, tuttomercatoweb.it, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články