Zpět na » Serie A » Itálii čeká vlna brankářských přestupů

Serie A - Itálii čeká vlna brankářských přestupů

0

Líbilo se

24.06. - Serie A se v létě připravuje na vlnu brankářských přestupů. Nejhodnotnějšími objekty na trhu budou Amelia, Abbiati a De Sanctis. Vyloučen není příchod nových objevů ze zahraničí. Taktéž ale hrozí, že jedni z nejlepších italských gólmanů Serii A opustí.

U většiny velkých klubů se změny na brankářském postu nechystají. Juventus se dohodl na pokračující spolupráci s Buffonem. AC Milán stále spoléhá na Didu, ačkoliv média několikrát spekulovala o tom, že rossoneri Brazilcovi přestávají důvěřovat. Julio Cesar byl pro Inter velkou oporou a jeho prodej by pro prezidenta Morattiho postrádal smysl. I vicemistr, římské AS, bude pokračovat ve spolupráci s brazilským strážcem svatyně - Donim. Ve Fiorentině zůstává Frey. Jasno není kolem budoucí brankářské jedničky v Laziu a v Palermu.

Právě Palermo a Lazio zaujal Marco Amelia z Livorna. Reprezentační gólman je zřejmě nejvytouženější posilou Sicilských i biancocelesti. Další v pořadí jsou De Sanctis z Udinese, Abbiati z Milána (letos hostoval v Turíně) nebo Calderoni z Bergama. Lazio zaujal i Belgičan Jean-François Gillet z Bari, podle mnohých nejlepší gólman uplynulé sezóny v Serii B. Argentinec Carizzo, jemuž chybí k biancocelesti pouhý krůček, zřejmě zaujme pozici gólmanské dvojky. Lazio je ve hře i o francouzské borce - Mickaëla Landreaua (PSG) a Llorise (Nice).

Italské Serii A hrozí ovšem i masivní exodus gólmanů do zahraničí. Právě již zmiňovaná trojice brankářů - De Sanctis, Amelia a Abbiati, je v hledáčku zahraničních klubů. Christian Abbiati, kterého chce i pro příští sezónu Turín, velice zaujal Atletico Madrid. Marco Amelia v zimě patřil k vyvoleným posilám Liverpoolu. Čeká se tedy, zda se Reds ozvou se svojí nabídkou znovu. Morgan De Sanctis, s jehož odchodem již v Udine počítají (povolali proto zpět z hostování Handanovice), má nabídek ze zahraničí hned několik. Hráčův agent Federico Pastorello potvrdil zájem Betisu, Sevilly, Barcelony (na post dvojky) a West Hamu.

Pokud italskou nejvyšší soutěž několik kvalitních gólmanů opustí, není zapotřebí si zoufat. Mezi mladou generací totiž výkonnostně rostou například juniorští reprezentanti Viviano a Curci. Zatímco Viviano bude nejspíš plnit roli dvojky v Interu, nebo jej mistr pošle na hostování, Curciho chtějí jako spolehlivou oporu Turín a Livorno.

/ tuttomercatoweb.it, datasport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články