Zpět na » Serie A » Buffon: Favoritem bude Inter

Serie A - Buffon: Favoritem bude Inter

0

Líbilo se

22.07. - V minulém ročníku Serie A mezi tyčemi zářili hlavně zahraniční gólmani. Letos jim hrozí, že zapadnou do stínu italské brankářské hvězdy. Do nejvyšší soutěže se totiž vrací v dresu Juve ambiciózní Gigi Buffon. Italský reprezentant má velké ambice, za favorita na zisk titulu ale považuje Inter.

Ačkoliv Juventus vstoupí do nové sezóny Serie A jako nováček, turínský klub bude patřit k hlavním favoritům soutěže. Čím si bianconeri tuto pozici zasloužili? Z jedné třetiny klubovou tradicí, z jedné třetiny nákupy perspektivních hráčů, ale zejména tím, že si dokázali v týmu udržet hlavní opory. Základní kostru týmu tvoří útočníci Trezeguet a Del Piero, záložníci Camoranesi s Nedvědem a především právě Gianluigi Buffon.

Ani bývalý trenér milánského AC a italské reprezentace, Arrigo Sacchi, jehož slova se v Itálii těší významnému respektu, v minulých dnech nešetřil chválou na adresu Buffona. Sacchi vidí sílu Juventusu v tom, že si dokázal udržet hlavní opory. "Především Buffona, který sám o sobě pro Juventus znamená patnáct bodů navíc," tvrdí odvážně Sacchi.

Jak se na šance bíločerných v novém ročníku Serie A dívá samotný gólman? Podle Buffona má Juventus šanci zaútočit na osmadvacáté scudetto. Za největšího favorita ale považuje jiný tým. Ptáte se který? Inter! "Je to nejsilnější tým se všemi náležitostmi, drží v rukou karty potřebné pro obhajobu," odhaduje loňský mistr světa. Cestu za třetím scudettem v řadě se ale pokusí Buffon se svými spoluhráči Interu co nejvíce znepříjemnit. "Hodně jim ztížíme život, to nepochybně," varuje devětadacetiletý brankář, který u Juve zahájí už sedmou sezónu.

"Tato sezóna je pro Juventus rokem nula. Vracíme se po roce...řekněme očištění, očistce. Dělá mi dobře poslouchat slova protivníků - mají velký respekt k Juve, které se rací znova do Serie A. Chci říct, že historie se nevymaže jedním rokem v Serii B," myslí si Buffon.

Italského gólmana rozhodně nečeká nezáživný rok. Vedle sportovní výzvy má před sebou velmi významnou událost, která se dotýká jeho osobního života. Gianluigi Buffon v současné době očekává narození prvního potomka s českou modelkou Alenou Ĺ eredovou.

/ datasport.it, gazzetta.it, sportal.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články