Zpět na » Serie A » Vieri: Jsem šťastná Fialka!

Serie A - Vieri: Jsem šťastná Fialka!

0

Líbilo se

21.07. - Christian Vieri má za sebou představení a úvodní tiskovou konferenci jako hráč Fiorentiny. Na ní prohlásil, že je šťastný, že může hrát za Fiorentinu.

"Když se mi Fiorentina ozvala, souhlasil jsem okamžitě. Fiorentina je důležitý klub se skvělým trenérem a skutečnými ambicemi. Jsem velmi šťastný. Cítím se jako 20 letý kluk, co začíná kariéru," prohlásil 34letý Vieri.

Vieri v poslední době vystřídal několik klubů. Po odchodu z Interu působil v AC Milán, AS Monaku a Atalantě Bergamo. Tam ho provázela zranění a Vieri tak v loňské sezoně odehrál jen velmi málo zápasů.

"V poslední sezoně bylo mým cílem odehrát posledních šest nebo sedm zápasů a to se mi nakonec podařilo. Nyní se chci znovu změnit. Bylo pro mě těžké najít velký klub, který by mi věřil," říká Vieri.

Fiorentina v létě ztratila kanonýra Toniho, který zamířil do Bayernu Mnichov. Tlak na jeho nahrazení bude v letošní sezoně ležet na trojici Adrian Mutu, Giampaolo Pazzini a právě Vieri.

"Absolvoval jsem spousty rehabilitačních tréninků v posledních měsících a nyní jsem konečně připravený na velký fotbal. Pazzini je mladý a ještě se má co učit. Vždycky jsem měl přátelský vztah s mými kolegy z útoku a jsem si jistý, že stejně to bude s Pazzinim," věří Vieri.

Nekteří fanoušci Fiorentiny nebyli z jeho příchodu nadšení. Vieri podle nich není hráč, který může nahradit Toniho. Přesto se Vierimu v tréninkovém centru v Castelrottu dnes dostalo vřelého uvítání.

"Nikdy jsem nebyl takhle přivítán. V posledních deseti letech svého života jsem byl vždy v centru pozornosti. Jsem připraven tvrdě pracovat a uvidíme, jestli dokážu od diváků získat potlesk," věří si Vieri.

Vieri se narodil v Bologni a část dětství ztrávil v Austrálii. Přesto má několik vzpomínek, které ho pojí s Fiorentinou.

"Když mi bylo 14 let, byl jsem se na Curva Ferrovia (tribuna stadionu Spezzie pozn. autora) koukat na Roberta Baggia, jak hraje za Fiorentinu. Teď hraju za Fiorentinu já a budu hrát nejlépe, jak dovedu. Máme opravdu silný tým, vedení klubu tady odvádí parádní práci. Máme vše, abychom se pokusili probojovat do Ligy Mistrů. Každý zápas je důležitý a my si troufáme vyzvat kohokoliv," prohlašuje seběvědomě Vieri.

Zatím se zdá, že Fiorentina bude letos hrát v rozestavení 4-4-2. Znamená to, že na dvě místa pro útočníky se budou tlačit rumunská hvězda Adrian Mutu, italský kanonýr Giampaolo Pazzini, naděje italského fotbalu Arturo Lupoli a zkušený Christian Vieri. Pokud má hrát Vieri pravidelně v základu, rozhodně nečeká lehká práce.

Zdeněk Leitkep / channel4.com, acffiorentina.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články