Zpět na » Serie A » Iaquinta blízko Hamburku

Iaquinta blízko Hamburku

Iaquinta blízko Hamburku © zimbio.com - Vincenzo Iaquinta v dresu Juventusu Turín

0

Líbilo se

15.08. - Dvaatřicetiletý bývalý italský reprezentant Vincenzo Iaquinta míří do Bundesligy. Vedení Juventusu totiž prý hráče nabídlo Hamburku, k dohodě by mohlo dojít během několika následujících dnů.

Mistr světa z roku 2006 hrál za Juventus naposledy před více než rokem, během sezony 2010/2011 nastoupil ke 23 utkáním a vstřelil v dresu Staré Dámy šest branek, bývalého bombera Udinese ale pronásledovala častá zranění a po příchodu Vučiniče nebo Matriho prakticky ztratil místo i na lavičce náhradníků. V uplynulé sezoně působil Iaquinta na hostování v Ceseně, nastoupil k sedmi utkáním a připsal si jeden vstřelený gól.

V minulosti o zkušeného útočníka usilovala například Novara nebo Parma, ale například také anglický Fulham. Vincenzo Iaquinta už má v Turíně smlouvu už jen na jedinou sezonu, i to nasvědčuje tomu, že by měl brzy odejít. Antonio Conte navíc o jeho služby v zásadě nestojí.


Vincenzo Iaquinta odehrál v dresu italského národního týmu čtyřicet utkání s bilancí šesti vstřelených branek. Nejlepší období své dosavadní kariéry prožil mezi léty 2000 a 2007 v severoitalském Udinese, kde během 176 zápasů vstřelil solidních 58 branek.

Marek Kos / FotbalPortal.cz

Nejnovější články