Zpět na » Serie A » Nejvíce fanoušků v Itálii má Juventus

Serie A - Nejvíce fanoušků v Itálii má Juventus

0

Líbilo se

19.07. - Podle letošního průzkumu European Football 2007 společnosti SportFive patří Juventus k týmům s nejvíce fanoušky ve fotbalových mocnostech. Bianconeri se umístili na třetím místě za Realem a Barcelonou. Průzkum proběhl v pětici zemí, v Anglii, Francii, Německu, Itálii a Ĺ panělsku.

Nejvíce fanoušků z italských týmů má ve fotbalových velmocích Juventus. Bianconeri se mohou pochlubit 12 miliony příznivci, z toho 76 % v Itálii (zhruba 9,2 milionů). Druhým nejoblíbenějším klubem je AC Milán, jehož skupina tifosi čítá 9,2 milionů věrných. V Itálii mají rossoneri 5,5 milionů fanoušků. Třetí Inter má podle dělaného průzkumu 7,6 milionů příznivců. V Itálii ale nerazzurri drží palce početnější kolonie než konkurenčnímu AC. Inter má doma přes 6 milionů tifosi. Rossoneri zase v zahraničí překonávají i Juventus.

Obliba největších italských klubů:

Juventus EU5 celkem 12 milionů; v Itálii 9,2; 2,8 v zahraničí
AC Milán EU5 celkem 9,2 milionů; v Itálii 5,5 milionů, 3,7 v zahraničí
Inter EU5 celkem 7,6 milionů; v Itálii 6,1; 1,5 v zahraničí

Pro srovnání nejúspěšnější Real se může pochlubit 20 milióny příznivci (z poloviny ve Ĺ panělsku, z poloviny v zahraničí) a druhá Barcelona 19,3 miliony fanoušky (7,7 doma, 11,6 za hranicemi).

/ gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články