Zpět na » Serie A » Calciomercato - 10 zásadních otazníků

Serie A - Calciomercato - 10 zásadních otazníků

0

Líbilo se

18.07. - Calciomercato je v plném proudu a FotbalPortal si pokládá deset zásadních otázek, na které budeme znát odpověď nejpozději na konci léta. Naše otázky se zabývají budoucností Tomáše Ujfalušiho, Giuseppeho Rossiho, Manciniho, Ronaldinha nebo Andreje Ĺ evčenka.

1. Kdo bude žolíkem pro milánský útok?
Milánské AC si v přestupním termínu počíná zatím velice pasivně. Konkurence ale vnímá strategii rossoneri jako ticho před bouří. Vicepresident milánského klubu, Adriano Galliani, již odstoupil od úmyslu zkoušet trpělivost vlastních tifosi a veřejně prohlásil, že AC chystá přestupovou bombu. Galliani slíbil příchod jednoho velkého kanonýra na San Siro. Konkrétně se zmínil, že rossoneri vybírají ze seznamu Drogba, Ĺ evčenko (oba Chelsea), Ronaldinho, Eto'o (oba Barcelona), Pato (Internacional). Jméno šestého kanonýra, prý také cizince, vicepresident neprozradil.

2. Uvidíme na podzim v Serii A Giuseppeho Rossiho?
Giuseppe Rossi se po úspěšném hostování v Parmě vrátil do Manchesteru. Ducali na mladíka narozeného ve Spojených státech jen tak nezapomenou. V těchto dnech podrobně zvažují, zda se jim vyplatí odkoupit Rossiho za částku, která může dosahovat až deseti miliónů liber. Tato suma by byla pořádnou čárou přes rozpočet malého klubu. Giuseppe Rossi má však v sobě potenciál investice, která se může několika násobně zhodnotit. Rossiho angažování se již nespíš vzdal milánský AC. Zákulisní spekulace ale hovoří ještě o zájmu Neapole a Fiorentiny. Giuseppe Rossi by byl každopádně ozdobou nejvyšší italské soutěže.

3. Kdo bude brankářskou jedničkou Lazia?
Přestože se pro Lazio nezadržitelným způsobem blíží start v Lize mistrů, nemá římský klub stále vyřešenu otázku brankářské jedničky. Ĺ ance na získání Abbiatiho nebo De Sanctise jsou již ztraceny. Podle posledních zpráv se navíc komplikují jednání o příchodu argentinského reprezentanta Carriza z Riveru Plate. Do hry o něj totiž vstoupila Zaragoza s vysokou nabídkou 9 miliónů eur. Lotito má v zásobě další jména případných posil mezi tyče biancocelesti, mezi nimi figuruje Amelia (Livorno), Calderoni (Atalanta) a mladíci ze zahraničí.

Aktualizováno! Podle posledních zpráv je tato otázka již zodpovězena. Argentinská média zveřejnila informaci, že si Lazio kývlo s River Plate ohledně přestupu gólmana Juana Pabla Carriza. Brankář má přijít do Říma, kde podepíše pětiletý kontrakt, za 7,5 miliónů eur. Se svými spoluhráči se Carrizo setká zřejmě zítra na soustředění v Kapfenbergu.


4. Zastaví se odliv fotbalistů z Itálie?
Italský fotbal letos zasáhla nebývalá vlna odchodů těch nejlepších hráčů do zahraničí. Serii A již opustil Cristiano Lucarelli, Rolando Bianchi, Christian Abbiati či Luca Toni. Podle informací z médií však není tento exodus u konce. Calcio možná opustí brazilský záložník Mancini (zájemcem je Liverpool), rumunský obránce Chivu (Real Madrid nebo Barcelona) nebo gólman Toldo (Real Madrid nebo Betis Sevilla.

5. Jak naloží Juventus se svými nadějnými mladíky?
Nováček z Juventusu má za sebou již několik velkých nákupů, které způsobily, že jsou nyní zástupci bianconeri vystaveni obtížnému problému. V Turíně se řeší, jak bude naloženo s mladými nadějemi. Některé z nich nezvládají tlak a konkurenci uvnitř týmu. Například obránce Chiellini si již zanaříkal, že mu klub nedostatečně důvěřuje. Kouč Ranieri za to označil bývalého kapitána italské jedenadvacítky dítětem, které trhá partu. Lze tedy očekávat, že Chiellini Juventus opustí. Zájem o něj má, stejně jako o dalšího mladého zadáka Criscita, janovský patron Preziosi. Bianconeri chtějí poskytnout co nejvíce šancí záložníkovi Claudiovi Marchisiovi. Proto by mohli hráče uvolnit na hostování do Bergama, Janova nebo Sampdorie, jejichž zástupci Marchisia sledují. Ăštočníka Palladina má ve svém hledačku Fiorentina, Janov, ale i londýnský Arsenal. Záložník Nocerino dokonce u Juventusu nezahájil přípravu a hledá si angažmá jinde.

6. Vrátí se Antonio Cassano?
Antonio Cassano se může pochlubit čerstvým titulem španělského mistra. V Realu Madrid ale necítí dostatečnou důvěru a na podzim by si podle svých slov přál zakotvit jedině v Itálii. Najít angažmá v Serii A nebude pro Cassana lehké. V Interu jej sice chválí, ale do svých řad jej nechtějí. Milán hledá útočníka mezi jinými jmény. Zástupce Sampdorie Marotta považuje přestup Cassana do Janova za utopii. Neapolští považují investici do bývalého reprezentanta za ošemetnou. Cassanova budoucnost je tedy velmi nejasná. Real požaduje za jeho uvolnění pět miliónů eur.

7. Bude Quagliarella hrát za Udinese nebo se pro něj stane jen přestupní stanicí?
Fabia Quagliarellu ze Sampdorie koncem června překvapivě odkoupilo Udinese. Klub z Friuli si zatím nemůže dávat vyšší cíle než janovský klub, a mnoho fotbalových odborníků proto nepovažuje přestup útočníka za krok kupředu. Ve vzduchu tedy stále visí otázka, zda Udine nebude pro Quagliarellu pouze přestupní stanicí. Mezi zájemci o hráče stojí stále AC Milán, Juventus a Machester. Quagliarella i zástupci Udinese však ujišťují, že se útočník letos již stěhovat nebude.

8. Najde se uplatnění pro vyhaslé střelce?

Na přestupovém trhu se hodně mluví o útočnících, kteří touží po přestupu, aby se díky němu pokusili nalézt zpět zašlou slávu. Simone Inzaghi přiznal, že má velmi úzký vztah k Laziu. Zároveň ale tuší, že k návratu na vrchol musí změnit dres. O bratra slavnějšího Filippa se zajímá Parma a Catania. Kdysi vyhlášený hlavičkář Bernardo Corradi (Manchester City) má za sebou nepovedené vystoupení v anglické Premier League. Reputaci by si rád napravil v některém z italských klubů. O jeho koupi uvažuje Lazio, Bergamo a Turín. Dalším vyhaslým kanonýrem, který hledá nový impuls, je Roberto Stellone. Ăštočník, jenž neuspokojil požadavky turínského mužstva, sleduje nabídky Cagliari, Regginy či Livorna. Vyloučen není ani jeho odchod do zahraničí.

...a na závěr si pokládáme dvě otázky, dotýkající se českých fotbalistů

9. Přivítá Serie A ještě nějakého Čecha?
Serii A ze strany českých hráčů již obohatila přítomnost Pavla Nedvěda, Zdeňka Grygery (Juventus), Jana Hableho, Ondřeje Mazucha (Fiorentina) a Lukáše Jarolíma (Siena). Kolonie našich fotbalistů v Itálii se však může ještě rozrůstat. V Serii A by se mohl objevit útočník Jaroslav Ĺ edivec (Crotone), o kterého usiluje Catania s Livornem. Mnohem větší prestiž by měl přestup Radoslava Kováče ze Spartaku Moskva do Interu. Zdá se, že jednání mezi ruskými zástupci a milánským klubem začínají nabírat na intenzitě. Nyní hodně záleží na finančním vyrovnání mezi oběma ambiciózními týmy. Pokud Massimo Moratti skutečně přivede Radoslava Kováče do svého týmu, bude mít český fotbal zastoupení ve všech třech nejslavnějších italských klubech, tedy v Juventusu, milánském AC i Interu. A to by byla obrovská pocta. Není vyloučeno, že italské týmy sáhnou po úspěšném představení české dvacítky ještě po některém z mladíků.

10. Bude hrát Tomáš Ujfaluši za Fiorentinu i čtvrtým rokem?
Český bek Tomáš Ujfaluši je ještě jednu sezónu smluvně vázán ve Fiorentině. Po třech letech v Toskánsku opora Violy neskrývá, že jí v klubu dochází motivace. Případnému přestupu do Sevilly by se Tomáš zřejmě nebránil. Navíc není žádným tajemstvím, že Fiorentina na trhu hledá za Ujfalušiho náhradu. Ze soustředění v Castelrottu ale obránce vzklázal: "Ve Florencii se mám dobře, jsem spokojen, že klub vůči mně plní všechny dohody". Ĺ ance na přestup nebo setrvání českého reprezentanta ve Florencii jsou tedy velmi vyrovnané.

/ tuttomercatoweb.it/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články