Zpět na » Serie A » Spalletti věří, že Mancini zůstane

Serie A - Spalletti věří, že Mancini zůstane

0

Líbilo se

17.07. - Luciano Spalletti na tiskové konferenci v Trigorii prozradil své taktické plány a krátce pohovořil i o oporách a posilách. Trenér je přesvědčený, že v Římě zůstane Brazilec Mancini. Byl by velmi rád, kdyby u giallorossi setrval Rumun Chivu.

Holohlavý kouč vstoupí s Vlky již do třetí sezóny v řadě. V obou předchozích skončil v Serii A na stříbrné pozici. Loňskou úspěšnou sezónu navíc završil triumfem v Italském poháru.

Spalletti letos opět počítá s Francescem Tottim na post středního útočníka. Ten se vloni ve stejné úloze prostřílel k titulu nejlepšího evropského kanonýra. Kouč považuje Tottiho za nejvhodnějšího fotbalistů pro využití svého oblíbeného rozestavení. Náhradníka na tuto pozici spatřuje v Mirkovi Vucinicovi, jemuž podle svých slov hodně důvěřuje. Spalletti zároveň vyvrátil podezření, že by se snažil římského kapitána přemlouvat, aby se koncentroval pouze na hru pro klub a aby odmítal nabídku k reprezentování. "Jsem velkým fanouškem Itálie, proto bych mě potěšilo, kdyby se Francesco vrátil k národnímu týmu," řekl trenér AS.

V Maurovi Espositovi, jenž přišel z Cagliari, vidí trenér možnou alternativu za Perrottu. Tým se stále poohlíží po posile pro ofensivu a zdá se, že v nejbližších dnech uskuteční přestup Giulyho z Barcelony. "Je to jeden z těch, kterého za tímto účelem hledáme," řekl Spalletti o jedenatřicetiletém Francouzovi.

V nové sezóně chce Řím dojí ve všech soutěžích (Serie A, Italský pohár, Liga mistrů) co nejdále. V Itálii vidí velkou konkurenci v milánských klubech, které jsou podle Spallettiho o stupínek výše. Juventus respektuje vzhledem k aktivitám na přestupovém trhu. Pochvalně se vyjádřil i o Fiorentině a Laziu. O městkém rivalovi Spalletti prohlásil "Biancocelesti nás minulý rok ve chvílích, kdy jsme hráli špatně, mohli v tabulce přeskočit. Hráli výborný fotbal."

Kouč se vyjádřil i k situaci rumunského beka Chivua. O šestadvacetiletého Cristiana, jehož požadavky převyšují možnosti klubu AS Řím, má zájem Inter, Barcelona a Real Madrid. Zatím ale všechny pokusy o získání rumunského reprezentanta selhali. Spalletti by prý byl velmi rád, kdyby se Rumun rozhodl v Římě setrvat. Chivu by pak určitě patřil opět do základu giallorossi. Spalletti novinářům prozradil, že spekulace o odchodu další opory AS, Brazilce Manciniho, považuje za neodpovídající realitě. "Neobdželi jsme žádnou nabídku, nedošlo na žádná jednání," ubezpečil novináře kouč poté, co média zveřejnila informaci o chystaném Manciniho stěhování do Liverpoolu.

/ repubblica.it, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články