Zpět na » Serie A » Fiorentina - pro mladíky dobrá značka

Serie A - Fiorentina - pro mladíky dobrá značka

0

Líbilo se

16.07. - Na soustředění v alpském Castelrottu mladíci označili Fiorentinu za tým, který se chová k talentům s maximální důvěrou. Lupoli, Vanden Borre i Hable vidí ve Florencii velkou šanci a mají před očima hvězdnou budoucnost.

Fiorentina letos přivedla do týmu čtyři nadějné juniory. Lupoli (20 let) přišel z Derby County, Hable (18) z Hradce Králové a Vanden Borre (19 let) z Anderlechtu. Tuto trojici časem doplní i Jan Mazuch (18 let, dříve Brno), který se nyní rve o medaili na světovém šampionátu dvacetiletých.

"Ještě před půl rokem jsem byl ve druhé české lize, nyní jsem ve velkém italském klubu. Je to sen, který se stal skutečností. Proč Florencie? Protože tady mohu růst a zlepšovat se, možná se ze mne stane velký záložník jako je De Rossi," řekl český středopolař Hable.

Jeho kolega Vanden Borre prokázal, že mu nechybí sebevědomí. "Jsem mnohostranným hráčem, na pravém kraji obrany i v záloze hraju to samé. V Belgii jsem si také prošel více rolemi. Měl jsem více nabídek, ale vybral jsem si Florencii, protože jsem toto mužstvo sledoval v dobách, kdy zde hrál Batistuta. Viděl jsem ho v Lize mistrů. (Fiorentina) je ambiciozní tým, tak jako já," reagoval zádak s konžskými kořeny.

Lupoli pochválil Fiorentinu za to, že dává šanci mladým fotbalistům po vzoru anglických klubů. Ăštočník prozradil, které spoluhráče by rád následoval. "Mám před sebou příklad Pazziniho a Montoliva, chlapců, ze kterých se u Violy stali velcí fotbalisté."

Míra důvěry kouče Prandelliho a klubového vedení v mladé hráče se prokáže až v průběhu sezóny.

/ gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články