Zpět na » Serie A » Dona Fabia láká soccer

Serie A - Dona Fabia láká soccer

0

Líbilo se

16.07. - Fabio Capello letos dovedl madridský Real k zisku titulu ve španělské lize. Bílý balet již italského trenéra nahradil mladším německým kolegou Schusterem. Capello je proto nyní na odpočinku a poohlíží se po novém angažmá. Médiím prozdradil, že přemýšlí o americkém socceru.

Fabio Capello po náročné sezóně, během které byl často pod palbou kritiky, a přesto ji nakonec zakončil ziskem titulu, odpočívá na malebném sicilském ostrově Pantelleria mezi Sicílií a Tuniskem. Volný čas mu umožňuje přemýšlet o budoucnosti. Redaktorům Gazzetty dello Sport Capello prozdradil, že již odmítl nabídky z Ukrajiny a Ruska. Konkrétně jej kontaktovali zástupci Dinama Kyjev a moskevského Lokomotivu.

Capello byl taktéž kontaktován zástupci jednoho z amerických klubů. Don Fabio přiznal, že nabídka se mu stále promítá hlavou, ale konkrétní jméno zájemce neprozradil. Do USA by mohl kouč následovat svého bývalého svěřence Davida Beckhama, jenž má čerstvě za sebou oficiální představení v Los Angeles. O socceru se Capello rozhovořil následovně: "Byla by to nová zkušenost, která mě zajímá ne ani tolik kvůli penězům, ale proto, abych se dozvěděl, zda lze pozvednout americký fotbal."

Jedenašedesátiletý Fabio Capello zatím trénoval samá slavná mužstva. Jeho taktovka dirigovala svěřence milánského AC, Realu Madrid, římského AS a Juventusu. V Capellově sbírce nalezneme pět italských titulů (navíc jeden "získaný" s Juventusem mu byl odebrán), dvakrát se stal mistrem Ĺ panělska. S Milánem triumfoval v sezóně 1993/94 v Lize mistrů. V roce 2005 byl italskou hráčskou asociací vyhlášen nejlepším trenérem v Itálii, za což obdržel trofej Oscar.

/ wikipedia.it, gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články