Zpět na » Serie A » Totti je poslední mohykán slavné italské generace

Totti je poslední mohykán slavné italské generace

Totti je poslední mohykán slavné italské generace © dailyfootballnews.org - Francesco Totti překonal rekord!

7

Líbilo se

19.05. - Alessandro Nesta, Filippo Inzaghi, Gennaro Gattuso, ale také Alessandro Del Piero dali sbohem své kariéře, v některých případech Serii A. Jedná velká a slavná generace italského fotbalu tak končí. Na Francesca Tottiho usedá při tomto uvědomění nostalgie - je zřejmě posledním na řadě.

Pětatřicetiletý kapitán a legenda AS Řím, která zůstala po celou svou seniorskou kariéru věrná jedinému klubu, což je opravdu jev velmi málo vídaný, si uvědomuje, že je posledním veteránem slavné generace.

"Jestli mám pocit, že jsem poslední veterán italského fotbalu? Ano, ale doufám, že budu dál hrát, "věří Totti, jenž se připravuje na svou již jednadvacátou sezonu v oranžovém dresu s vlkem na prsou.

Na konci letošního ročníku došlo k velkému a nesmírně emotivnímu loučení se silnou generací nejen milánského fotbalu, které dojalo také Tottiho.

Filippo Inzaghi se neubránil slzám

zdroj: yahoo.sports.com

"Jaký jsem měl pocit, když jsem viděl ty slzy milánských fanoušků? Skoro jsem byl v slzách také, protože jsem si uvědomil, že nadešel čas říct sbohem mé generaci."

Své sbohem dal Juventusu také sedmatřicetiletý Alessandro Del Piero, jenž se rozloučil se „Starou dámou“ po devatenácti letech. V kariéře ovšem hodlá pokračovat, podle Tottiho to bude v americké MLS. "Myslím, že Alex může skončit v Americe,"dodal Totti závěrem.

Alessandro Del Piero se loučil stylově - titulem.

zdroj: yahoo.sports.com

Kam dál?

Petr Zikmund / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články