Zpět na » Serie A » Mutu věří Pazzinimu

Serie A - Mutu věří Pazzinimu

0

Líbilo se

15.07. - Adrian Mutu dnes vyjádřil podporu svému kolegovi z útoku. Prohlásil, že Giampaolo Pazzini zvládne nahradit Lucu Toniho.

Mutu uznal, že tým se po odchodu Toniho bude muset změnit. Toniho sílu v osobních soubojích by podle něho klub měl nahradit změnou herního stylu.

"Bude to pro nás hodně obtížné. Luca nebyl jen kanonýr, byl to ústřední bod naší hry," prohlásil Mutu o Tonim.

"Nyní musíme pomoci Pazzinimu, aby ze sebe dostal to nejlepší. Svou kvalitu několikrát prokázal. Giampaolo je excelentní útočník a tuhle sezonu udělá rozhodující krok mezi fotbalové hvězdy," myslí si Mutu.

Trenér Fialek Cesare Prandelli už vyhlásil, že taktické schéma hry Fiorentiny se bude muset změnit tak, aby Pazzini nebyl na hrotu útoku izolovaný. To může znamenat, že Mutu bude spolu s Pazzinim působit v roli hrota.

"Budu hrát více na středu hřiště. Tento víkend jsme začali náš předsezonní trénink, takže uvidíme, jak nám to půjde. Trenér dostává často nové nápady a rád mení svá rozhodnutí podle toho, jak se nám zrovna daří," říká dále Mutu.

Herní systém ještě může být upraven, pokud se klubu opravdu podaří získat Freddie Ljungberga, o jehož příchodu se spekuluje. "To by bylo fantastické. Freddie je šampion jak na hřišti, tak v šatně," tvrdí Adrian Mutu.

"Je požehnání mít jako trenéra jako je Prandelli. Mladší hráči mu naslouchají a dělají přesně to, co jim řekne. I když třeba mají jiný názor. Tím se neuvěřitelně zlepšují a rostou. Hráči jako Gilardino nebo Adriano se takto stávají hvězdami," chválí Mutu Prandelliho.

Prandelli dnes oficiálně potvrdil, že Valeri Bojinov je z klubu na odchodu. To znamená, že kromě Mutua a Pazziniho má trenér do útoku k dispozici už pouze Lupoliho, kterého zatím doplňují junioři Lepiller a Di Carmine. Příchod dalšího útočníka se tak dá očekávat.

Zdeněk Leitkep / goal.com, channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články