Zpět na » Serie A » Nabídky přicházejí i z východu

Serie A - Nabídky přicházejí i z východu

0

Líbilo se

10.07. - Do Serie A dorazil zvuk sirén z východu. Movité kluby z Ruska a Ukrajiny se snaží využít vlny odchodů italských fotbalistů do zahraničí. Na východě doufají, že se jim podaří nalákat borce z jedné z nejprestižnějších soutěží na tučnou mzdu a vyhlídky v pohárové Evropě.

Ukrajinské kluby se pokoušejí získat italské fotbalisty pod záminkou účasti v evropských pohárech. Dynamo Kyjev a Shakhtar Doneck lákají hráče z týmů, které nepronikly do evropských soutěží. Shakhtar má zálusk na Nicolu Amorusa (Reggina) a Cristiana Lucarelliho (Livorno). Oproti tomu kyjevské Dynamo bojovalo o příchod Rolanda Bianchiho, jenž s největší pravděpodoností skončí v Manchesteru City. Kyjev má v hledáčku ovšem ještě jednoho Itala. Ekonomicky silný klub by rád přivítal Paola Negra, zkušeného zadáka, kterému vypršela smlouva v Sieně.

Kromě Ukrajinců se pokouší kontaktovat fotbalisty ze Serie A i Rusové. Zenit Petrohrad údajně nabídl presidentovi Lazia, Lotitovi, 7 miliónů eur za obránce Guglielma Stendarda. Jelikož Stendardo plní v Římě spíše roli náhradníka, biancocelesti by asi s jeho prodejem problém neměli. Záležet tedy bude na rozhodnutí samotného hráče. CSKA Moskva usiluje o získání Gyana Asamoaha, mohutného forvarda z Udinese. Za Ghaňana Rusové nabízejí dokonce 8 miliónů eur.

Východní Evropa je pro italské hráče téměř nedotčenou oblastí. Na Ukrajině nepůsobí žádný fotbalista z Apeninského poloostrova, v Rusku hraje od zimy gólman Ivan Pelizzoli. Chlebodárcem bývalého brankáře Regginy je Lokomotiv Moskva.

Ruští a ukrajinští účastníci evropských pohárů v letošní sezóně:
Liga mistrů: Rusko - Spartak Moskva, CSKA Moskva; Ukrajina: Dynamo Kyjev, Shakhtar Doneck

Pohár UEFA: Rusko - Lokomotiv Moskva, Zenit Petrohrad; Ukrajina - Metalist Kharkiv, Dnipro Dnipropetrovsk

/ uefa.com, tuttomercatoweb.it/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články