Zpět na » Serie A » V Empoli si chválí talent z Juventusu

Serie A - V Empoli si chválí talent z Juventusu

0

Líbilo se

02.08. - Sebastian Giovinco je jednou z nadějí vychovaných mládežnickými týmy Juventusu. Od nové sezóny bude hostovat v Empoli, kde si jej v průběhu přípravy velmi pochvalují. Postavou velmi malý útočník má důvěru kouče Cagniho a otevírá se před ním šance, že se stane objevem Serie A a celého italského fotbalu. + video

Sebastian Giovinco bude na hřišti se svými 162 centimetry nepřehlédnutelný. Ještě více než tělesnými proporcemi ale může zaujmout fotbalovými schopnostmi. V přípravě se mu zatím střelecky daří. Trefil se zatím v každém utkání - s Viareggiem, Pontederou, Gambassi i Carrarese.

Giovinco zatím nemá prakticky žádné zkušenosti s profesionálním fotbalem. Za Juventus odehrál v loňské sezóně pouze tři utkání. Může se ale pochlubit začínající kariérou u reprezentační jedenadvacítky.

"Vím, že se ode mne hodně očekává, hodně se mluví o mé postavě, ale mě to nezajímá. Jsem malý a rychlý a říká se, že i dobře technicky vybavený," svěřil se Giovinco, jak vnímá tlak okolí.

"Přišel sem ve správném duševním rozpoložení. Řekl jsem mu, že bude muset hrát na hrotu a on mi odpověděl, že chce všem dokázat, že není nenápadným hráčem," pochvaluje si Giovinca trenér Cagni.

Dvacetiletý útočník má šanci zaujmout nejen nejvyšší italskou soutěž, ale i pohárovou Evropu. Empoli si totiž letos zahraje v Poháru UEFA.

Profil Giovinca + dalšího talentu z Juventusu Lanzafameho

/ sportal.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články