Zpět na » Serie A » Serie B přivítá sedm nováčků

Serie A - Serie B přivítá sedm nováčků

0

Líbilo se

02.08. - Serie B odstartuje letos se sedmi novými účastníky. Kromě tří odpadlíků z nejvyšší soutěže se do ní zapojí i čtveřice nedávných zástupců Serie C1. Maratonský běh o tři vstupenky mezi elitu italského calcia začíná 25. srpna a končí začátkem června.

Serii B odstartuje derby dvou celků z Emílie, Boloni a Rimini. Z exprvoligových týmů začne doma pouze Ascoli, které přivítá vloni čtvrtou Piacenzu. Chievo hraje v Ceseně a Messina v Terstu.

Narozdíl od Serie A druhá nejvyšší soutěž nebude hned v následujícím týdnu zasažena reprezentační přestávkou. Druhé kolo je tedy na programu již 1. září.

Z rozlosování jsme vybrali i vzájemné souboje loňských celků z nejvyšší soutěže. Chievo hostí Ascoli v 9. kole 14. října, Messina přivítá Ascoli hned v následujícím ligovém kole s planovaným výkopem na 20. října. A konečně Chievo se střetne s Messinou ve 13. kole 3. listopadu.

Serie B má celkem 22 účastníků a hraje se v ní tedy 42 kol. Záverečný fotbalový víkend ve druhé lize je naplánován na 1. června 2008. Kromě již zmiňovaných týmu, které sestoupily ze Serie A, soutěž obohatí i čtyři nováčci z nižší soutěže, a to Ravenna, Pisa, Grosseto a Avellino.

1. kolo Serie B: (25. srpna)
AlbinoLeffe - Spezia
Ascoli - Piacenza
Bari - Pisa
Boloňa - Rimini
Brescia - Vicenza
Cesena - Chievo
Frosinone - Lecce
Mantova - Ravenna
Modena - Grosseto
Treviso - Avellino
Triestina - Messina

/ lega-calcio.it, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články