Zpět na » Serie A » Brankář Radek Petr míří do Parmy

Serie A - Brankář Radek Petr míří do Parmy

0

Líbilo se

01.08. - Podle čerstvé zprávy serveru tuttomercatoweb.it je český gólman Radek Petr novým gólmanem Parmy. Ta za něj zaplatí Baníku Ostrava 350 tisíc eur. Petr bude již desátým Čechem v kádru celků Serie A.

Radek Petr byl hrdinou českého týmu na nedávno skončeném šampionátu dvacetiletých v Kanadě. Odtud si naši fotbalisté odvezli stříbrné medaile. Experti začali očekávat vlnu odchodů českých juniorů do zahraničí. A nyní si angažmá za hranicemi zkusí právě Petr.

O zájmu Parmy o Petra se včera zmiňovala italská média. V Čechách se navíc spekulovalo o tom, že by se gólman mohl stát spolurhráčem Lukáše Jarolíma v Sieně. Petra již před slavným šampionátem testovala Fiorentina. V Toskánsku ale nakonec šanci nedostal.

Parma sáhla po brankáři Baníku, který nedávno chytal ve třetí lize, aby v něm získala dvojku za veterána a kapitána Lucu Bucciho. V úvahu na tuto pozici připadal i talentovaný Ital Enrico Alfonso z Chieva. Nakonec se ale v Parmě usadí Radek Petr.

Petr bude v Serii A již desátým Čechem po Nedvědovi, Grygerovi (Juventus), Hablem, Mazuchovi, Ujfalušim (Fiorentina), Zápotočném, Sivokovi (Udinese), Jankulovskim (AC Milán) a Jarolímovi (Siena). V Parmě si zahraje jako první hráč z naší země v historii.

/ tuttomercatoweb.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články