Zpět na » Serie A » Přestupy dalších týmů I.

Serie A - Přestupy dalších týmů I.

0

Líbilo se

01.08. - Přestupní termín v Serii A se nachází zhruba v polovině. Po velkoklubech a menších klubech přichází na řadu v krátkém shrnutí přestupových plánů ostatní kluby Serie A. V první části se podíváme na pohyb v kádrech Atalanty, Cagliari, Catanie, Empoli a nováčka z Janova.

Atalanta Bergamo prochází dost znatelnou obměnou kádru. Tým opustily Migliaccio (Palermo), Donati (Celtic), Ventola (Torino), Loria (Siena) a Vieri (Fiorentina). Nahradit je mají Muslimovič (Parma), Ahumada (River), Osvaldo (Lecce), Coppola (Milán), De Ascentis (Torino), Langella (Cagliari), Floccari (Messina) a Talamonti (River). Především do příchodů Muslimoviče s De Ascentisem jsou v Bergamu vkládány velké naděje. Vedení Bergama se také vší silou snaží udržet Cristiana Doniho, o kterého má zájem Palermo.

Cagliari přišlo o několik opor základní sestavy. Odešli brankář Chimenti (Udinese), záložník Langella (Atalanta) i útočníci Espozito (AS Řím), Pepe (Udinese) a Suazo (Inter). Právě ztráta Suaza je klíčovým odchodem. Nahradit odcházející opory mají především mladíci. Jedinými známejšími jmény, které do Cagliari zamířili, jsou Matri z AC Milán, Fini z Ascoli, Parola ze Sampdorie a Foggia z Lazia. Právě výkony mladého Foggii mají klubu nejvíce pomoci zacelit mezeru po Suazovi.

Catania ze svých opor ztratila brankáře Pantanelliho (Bologna), obránce Cesara (Chievo), záložníka Lucentiho (Mantova) a útočníky Rossiniho (Livorno) a Coronu (Mantova). Výčet posil je ale hodně bohatý. Přišli Babú (Verona), G. Tedesco (Reggina), Del Core, Anastasi a Danucci (všichni Cesena), Terlizzi (Palermo) a brankář Bizzarri z Tarragony. Právě Bizzarri musí předvést své kvality, aby Catanii pomohl k záchraně v dalším ročníku.

Empoli pro Pohár UEFA příliš neposiluje. Odchody Lucchiniho (Sampdoria), Almirona (Juventus) a Matteiniho (Palermo) mají zakrýt příchody Abateho (Modena), Volpata, Giovinca, Marchisia a Piccola (všichni Juventus) a záložníka Antoniniho ze Sieny. Empoli dál sází na mladé hráče a čile obchoduje s Juventusem Turín.

CFC Janov věří stávajícímu kádru a příliš neposiluje. Odchody Criscita do Juventusu a Forestieriho do Sieny mají v klubu nahradit Bovo (Palermo), Paro (Juventus), Masiello (Siena) a brankáři Pegolo (verona) a Barasso (Taranto). Hodně si v Janově také slibují od nových útočních hvězd týmu. Marco Borriello (AC Milán) a Papa Waigo (Cesena) mají být těmi, kdo se nejvíce zaslouží o udržení klubu v Serii A.

Zdeněk Leitkep / eurosport.yahoo.com, transfermarketweb.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články