Zpět na » Serie A » Fiorentina - přicházejí mladíci a Vieri

Serie A - Fiorentina - přicházejí mladíci a Vieri

0

Líbilo se

31.07. - Přestupní termín v Serii A se nachází zhruba v polovině. Po velkoklubech přichází na řadu v krátkém shrnutí přestupových plánů menší kluby. Ve Fiorentině se chystají na sezonu bez Toniho.

Fiorentina letošní přestupní termín zahájila dlouho očekávaným odchodem. Luca Toni zamířil do Bayernu Mnichov. Kromě něho klub z města renesance opustili další útočník Reginaldo (Parma) a mladíci Caetano (Siena), Brivio (Atalanta), Pettinari (Reggina), Gherardi (Belinzona), Mateo a Do Prado (oba Treviso). Obránce Maggio si zase prodlouží pobyt v Sampdorii.

Aktivní je Fiorentina i co týče příchodů. Prandellimu budou v nové sezoně k dispozici navíc obránci Ondřej Mazuch (Brno), Anthony Vanden Borre (Anderlecht), Federico Balzaretti (Juventus) a Gulan (Partizan Bělehrad), záložníci Hable (Hradec Králové) a Semioli (Chievo) a útočníci Lupoli (Arsenal), Vieri (Atalanta) a Matavz (Nova Gorica). Většina z nich sice nemá příliš nadějí proniknout do základní sestavy, ale hlavně od Semioliho, Balzarettiho, Vanden Borreho, Lupoliho a Vieriho se čeká minimálně boj o základní sestavu.

Další odchody se ale ještě čekají. Takřka jistotou je odchod Valerije Bojinova. Ten ve Florencii nechce prodloužit smlouvu a vedení klubu vyhlásilo, že je na prodej. Zájem mají údajně Neapol, Janov a Manchester City. Pryč by údajně mohl zamířit i Fabio Liverani, kterého by údajně Fiorentina mohla použít jako součást výměny některého z mladších hráčů. Ty má vedení klubu zjevně v oblibě.

Objevují se i mnohé spekulace o příchodech. Ricardo Quaresma svou schopností kralovat u postranní čáry by pro Prandelliho jistě přínosem byl, ale jeho cena je hodně vysoká a není jasné, zda Fiorentina takovou sumu vyplatí. Podobný problém je i v případě Barzagliho, za kterého požaduje Palermo až přemrštěnou sumu.

Naopak za naprosté nesmysly lze označit spekulace o příchodech Cassana a Rossiho. Agent Rossiho neustále prohlašuje, že jediným italským zájemcem o Giuseppeho služby je Parma. Přesto se stále objevují zaručené informace, že Rossi posílí Fiorentinu. Totéž se dá říct o příchodu Cassana. Prandelli ani Corvino nikdy neřekli, že by měli o Cassana zájem, hráč se navíc do klubové koncepce ani trošku nehodí. Ale kdo ví. Příchod Mutua nebo Vieriho také málokdo očekával.

Zdeněk Leitkep / eurosport.yahoo.com, transfermarketweb.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články