Zpět na » Serie A » Anketa: Tipujte vítěze Italského poháru

Serie A - Anketa: Tipujte vítěze Italského poháru

0

Líbilo se

29.07. - Ankety jsou neodmyslitelnou součástí FotbalPortalu. Pro lepší orientaci čtenářů při hlasování v sekci věnované italskému fotbalu jsme rozhodli každou novou anketu doprovodit stručným komentářem. V tomto článku našim čtenářům přinášíme výsledky minulé ankety. Zároveň pokládáme novou otázku. Jako téma jsme si tentokrát vybrali Italský pohár.

Minulá anketa
Na minulou anketní otázku "Kdo nastřílí letos za Inter nejvíce ligových branek?" odpovědělo celkem 713 čtenářů.

Názory, že nejlepším ligovým střelcem Interu se stane někdo jiný než útočník (2,24% hlasů) či některý nejmenovaný útočník (2,38%), se ocitly v menšině. Nízkou podporu čtenářů si vysloužila i nová posila nerazzurri David Suazo, kterému nejvíce věří 5,19% hlasujících.

Mezi trojicí kanonýrů došlo na nevídaný boj, který v našich anketách nepamatujeme. Jako první začal ztrácet hlasy na vedoucí duo Adriano Ibrahimovic Hernan Crespo. I tak si Argentinec zajistil úctyhodnou podporu 26,93% čtenářů. Loňský nejlepší kanonýr Interu Zlatan Ibrahimovic se 31,14% hlasů nakonec těsně nestačil na vítězného Brazilce Adriana. Ten na umístění v čele ankety potřeboval 32,12% hlasů. Mezi Ibrahimovicem a Adrianem zůstala v konečném výsledku zanedbatelná propast sedmi hlasů.

Nová anketa
Tentokrát pokládáme našim čtenářům otázku "Kdo se stane vítězem nového ročníku Italského poháru?"

Italský pohár představuje na Apeninském poloostrově nepříliš atraktivní soutěž, na kterou je pozornost soustředěna většinou až při finálovém programu. Velkým tahákem pohárové soutěže je ovšem vstupenka pro vítěze do pohárové Evropy. Při tipování nového vítěze soutěže hrané vyřazovacím systémem je zapotřebí zohlednit pár novinek. První tři kola poháru se letos budou hrát bez odvet. Týmy tedy nebudou mít tak náročný program a nemusí se v pohárových zápasech spoléhat pouze na druhořadé fotbalisty. Ĺ ance jednotlivých týmů bude závislá i na tom, kdo díky losu získá výhodu domácího prostředí.

Vzhledem k tomu, že v anketě můžeme využít maximálně šest možností odpovědí, zařadili jsme do výběru pouze pět mužstev. Pakliže nepovažujete ani jedno z nich za favorita na vítěze, máte možnost hlasovat pro odpověď, že vyhraje "někdo jiný".

Do hlasování jsme přímo zařadili čtyři nejúspěšnější týmy loňské sezóny Serie A. Doplnili jsme je o Juventus Turín. Bianconeri jsou sice nováčkem nejvyšší soutěže, přesto mají v očích fotbalových odborníků velký respekt.

AC Milán
Rossoneri jsou týmem, se kterým se musí počítat v každé soutěži. Řada z Ancelottiho svěřenců touží po výhře všech možných trofejí v následující sezóně. Hladoví borci z Milána zřejmě nepohrdnou ani soustem v podobě Italského poháru. Vloni to AC dotáhlo do semifinále, kde nestačilo na pozdějšího pohárového šampióna z Říma.

AS Řím
Obhájce loňského titulu v pohárové soutěži samozřejmě nemůžeme ve výčtu favoritů vynechat. Giallorossi jsou v Italském poháru druhým nejúspěšnějším celkem za Juventusem. V posledních třech letech se zúčastnili pokaždé finále s Interem, vítězně z něj vyšli až v posledním případě. V uplynulém ročníku byli motorem Spallettiho týmu v poháru náhradníci, kteří si důstojně řekli o místo v základní sestavě.

Inter
Inter v posledních sezonách dokazuje, že je pohárovým týmem. Zcela jasně pro něj hovoří tři finálové účasti v posledních třech ročnících Italského poháru. Ve dvou z těchto případů navíc Manciniho celek triumfoval. Inter je oproti ostatním týmům o krok vpřed díky širokému kádru, nabitému konkurenceschopnými a ambiciózními hráči. Vloni například v poháru táhnul Inter Argentinec Burdisso.

Juventus
Juventus je sice nováčkem nejvyšší soutěže, přesto s ním musíme počítat mezi favority na zisk Italského poháru. V Turíně panuje velké odhodlání probojovat se do evropských pohárů. Právě domácí pohárová soutěž může představovat pro Ranieriho celek jednu z možných cest. Podobný plán vloni Juventusu zmařila Neapol. Ranieriho tým zatím velmi aktivně posiluje. Asi ne všechny nové akvizice v Turíně dostanou šanci. Prostor pro předvedení svých schopností jim může tedy poskytnou právě pohár. V něm Ranieri využije určitě i řadu mladých nadějí. S Juventusem musíme počítat ještě z jednoho důvodu. Žádný jiný tým nemá na kontě tolik pohárových triumfů jako bianconeri, kteří se z výhry radovali již devětkrát.

Lazio
Zdá se, že fotbalová veřejnost začíná zapomínat, že Lazio bylo v loňské sezóně třetím nejsilnějším týmem. Biancocelesti si určitě nenechají takové podcenění líbit. Pokud se jim nebude dařit v Serii A, vynaloží své síly na zisk Italského poháru, ve kterém naposledy triumfovali v roce 2004. Respekt vzbuzují výsledky Lazia v přípravné fázi sezóny.

někdo jiný
Vítěz určitě může vzejít i mimo okruh námi vyjmenované pětice. Například Palermo či Fiorentina vloni prokázaly, že mají velmi silný tým. Empoli může těžit z takticky propracované a velmi defensivně založené hry. Svoji síň slávy by ráda rozšířila značně posílená Sampdoria. Neapol požene za úspěchy početná skupina temperamentních fanoušků, pro které fotbal znamená vášeň. A v poháru startuje samozřejmě ještě dalších 32 klubů, jejichž jména zde nebyla zmíněna. Ĺ anci nelze předem upírat nikomu.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články