Zpět na » Serie A » Moratti: Sním o Messim

Moratti: Sním o Messim

0

Líbilo se

29.07. - Massimo Moratti má sice v Interu velice silný tým s mnoha hvězdami, přesto přiznal, že je jeden hráč, kterého by do týmu chtěl více než kohokoliv jiného. Tím hráčem je Lionel Messi.

"Hráč, kterého bych nejraději přivedl do Interu, je Leo Messi. Už dlouho mám pro něho slabost. Podle mě hraje Messi nejkrásnější fotbal pro diváky na celém světě. Barcelona se ho ale nechystá prodat, byla by to od nich hloupost. Messi je pro mě pouhý sen," prohlásil realisticky Moratti.

Moratti podle svých slov doufal, že Messi se stane v Barceloně nadbytečným po příchod Thierry Henryho. To se ale nestalo, přesto Moratti říká, že argentinská kolonie v Interu by v budoucnu mohla Messiho přesvědčit.

"Javier Zanetti je perfektní kapitán. Nicolas Burdisso má vlastnosti skvělého obránce. Esteban Cambiaso dokáže cokoliv. Hernán Crespo je neuvěřitelný zakončovatel, Julio Cruz hraje vždy pro tým a Santiago Solari podá vždy skvělý výkon," pochválil argentince v Interu Moratti.

Inter dlouhodobě rád angažuje argentince. Podle Massima Morattiho to začalo v době, kdy tým vedl Angelo Moratti, otec současného prezidenta.

"Můj první idol byl Antonio Valentin Angelillo. Přišel do Itálie v roce 1957, mě bylo 12. Můj otec chtěl také získat Omara Sivoriho, ale ten podepsal Juventusu. Mám rád argentinské fotbalisty. Mají skvělou techniku, charakter a rychle se přizpůsobují italskému životnímu stylu," pokračuje Moratti.

O něco méně úspěchů má Inter s argentinskými trenéry, přesto ani tady Moratti na některé nezapoměl.

"Mám skvělé vzpomínky na Hectora Cupera, přestože nic nevyhrál. Scudetto 2002 mu uteklo mezi prsty, ale nebyla to jeho chyba. Jsem proto velmi rád, že během oslav letošního titulu jsme na Cúpera nezapomněli," říká Moratti.

Cúper Scudetto ztratil 5. května 2002. Inter v posledním kole podlehl Laziu Řím 2:4, když dvě branky Lazia dal Karel Poborský. Inter díky tomu v posledním kole klesl z prvního místa na třetí a titul spadl do klína Juventusu. Cuper sice léto přestál, ale po několika slabších výsledcích v další sezoně byl propuštěn.

Zdeněk Leitkep / goal.com

Nejnovější články