Zpět na » Serie A » Amauri chystá návrat

Serie A - Amauri chystá návrat

0

Líbilo se

28.07. - Ăštočník Palerma Amauri chystá návrat po dlouhém zranění. Zranění Amauriho vyřadilo ze hry na devět měsíců, nyní se chystá jeho návrat.

Kanonýr Amauri v první polovině loňské sezony držel Palermo na čelních místech tabulky a v 18 zápasech nastřílel 8 ligových branek. V prosinci si ale vážně poranil pravé koleno a na sezona pro něho skončila. Nyní se připravuje k návratu. Příští týden by měl vyzkoušet pár minut v přípravných zápasech a postupně se zapojit do plné přípravy týmu.

"Pravé kolena na léčbu reaguje dobře, ale při vážnosti zranění, jaké Amauri prodělal, musí nejdříve znovu nabrat sílu do operované nohy, než ho pustíme na hřiště," vysvětlil klubový doktor Roberto Matracia.

"Budu připraven někdy kolem 26. srpna. Poté už je pouze na trenérovi, zda mě zařadí nebo nezařadí to sestavy," říká sám Amauri.

Na Amauriho návrat netrpělivě čeká i další trenér. Tím je reprezentační trenér Roberto Donadoni. Amauri je sice narozen v Brazílii, ale má i italské občanství. Donadoni by ho tak rád viděl v azzurovém dresu. Jeho pozvánka byla na spadnutí už před Amauriho zraněním.

"Mám rád Amauriho styl. Velmi se těším, až ho znovu uvidím v akci. Francesco Guidolin řekl, že je klíčovým hráčem Palerma a já s tím plně souhlasím," prohlásil Donadoni.

V souvislosti s Amaurim se také spekulovalo o jeho možném odchodu. Jeho zranění ale tyto spekulace umlčelo a Amauri tak s největší pravděpodobností odehraje podzim v Palermu.

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články