Zpět na » Serie A » Liverani věří Vierimu, Bojinov do Betisu?

Serie A - Liverani věří Vierimu, Bojinov do Betisu?

0

Líbilo se

27.07. - O služby Valerije Bojinova se objevil další vážný zájemce. Je jím španělský Betis Sevilla. Ve Florencii s jeho odchodem nemají problém, věří, že Vieri s Pazzinim nahradí Toniho bez problémů.

Bulharský útočník stále odmítá ve Florencii podepsat prodloužení smlouvy, která mu končí příští léto. Od vedení klubu přišla jasná odpověď, Bojinov bude prodán. Kromě Neapole se nyní o Bojinova přihlásil Betis Sevilla. Corvino potvrdil, že do klubu dorazila jedna nabídka ze Ĺ panělska. Bojinov přišel do Fiorentiny za 12 milionů euro, tolik za něho zřejmě nikdo nezaplatí.

Přesto je jeho odchod téměř jistotou. Bojinov měl klubu pomoci nahradit odchod Toniho. Kvůli tomu už ale přišla nová posila, Christian Vieri. Do Vieriho všichni v klubu vkládají velké naděje. Naposledy to vyjádřil Fabio Liverani.

"Když odešel Toni a začalo se mluvit o odchodu Bojinova, očekával jsem nějaký velký příchod do útoku. Vieri je jedním z nejlepších útočníků posledních let, přestože má za sebou těžké období plné zranění. Ale viděl jsem Christiana trénovat, zase bude hvězdou. Jestli bude zdravý, je schopen vstřelit dvacet branek. Má obrovskou chuť do hry," říká o nové posile Liverani.

Vierimu věří i trenér Fialek Cesare Prandelli. Podle něho bude Fiorentina útočit na nejvyšší pozice v Serii A i v pohárové Evropě během tří let. Fiorentina loni prožila skvělou sezonu, kdy i přes bodový odečet vybojovala místo v Poháru UEFA. Prandelli věří, že klub má ještě na lepší místa.

"Máme hodně mladých hráčů. To nám dává opravdu skvělé vyhlídky do budoucna. Není jednoduché přivést kvalitní mladé hráče do Fiorentiny. Každý chce okamžitě vyhrávat trofeje a jít do největších klubů. Jenže tam sedí na lavičce a ničí si kariéru. U nás dáváme mladým hráčům šanci hrát. Důkazem toho jsou Pazzini, Montolivo nebo Pasqual," říká Prandelli.

"Do dvou nebo tří let uděláme velké kroky. Budeme konkurovat největším světovým týmům. Co nám k tomu chybí teď? Nic. Ale jsme opatrní," říká opatrně Prandelli.

Když byl Prandelli dotázán na příchod Christiana Vieriho, nevyjádřil žádné obavy z Bobových výkonů. Prandelli věří, že Vieri bude přínosem a pomůže nahradit ztrátu Toniho.

"Sportovní ředitel Pantaleo Corvino za mnou přišel a řekl, že dostal nápad. Řekl jsem, že si s Vierim promluvím a uvidíme. Když jsem s nim mluvil, bylo na něm vidět, jak moc je motivovaný a natěšený na fotbal. Strašně moc chce všem ukázat, že ještě není odepsaný. To je správný přístup. Vieri je motivovaný, rozhodnutý tvrdě pracovat a stále je to pan hráč. Nemusíme na nic chvátat. Pokud bude Bobo zdravý, jsem si jistý, že bude velkou posilou. Tvrdě dře, ale musí to vydržet. Dlouho byl zraněný, ale jsem přesvědčený, že nejpozději na konci srpna bude v potřebné kondici," prohlašuje Prandelli.

Vieri to ve Fiorentině nebude mít lehké. Všichni od něho čekají, že hlavně v soubojích před brankou soupeře svou mohutností Toniho nahradí. Navíc ho čeká souboj o místo v sestavě s mladou hvězdou Pazzinim.

Zdeněk Leitkep / acffiorentina.it, channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maty - 20.08. Odpovědět

http://www.sscnapoli.it/client/render.aspx?content=0

Maty
Nejnovější články