Zpět na » Serie A » Sereni zraněný, posílí Turín Pagliuca?

Sereni zraněný, posílí Turín Pagliuca?

Sereni zraněný, posílí Turín Pagliuca? © -

1

Líbilo se

08.11. - Gianluca Pagliuca se možná vrátí do Serie A. 40letý brankář by se mohl stát tím, kdo nahradí zraněnou jedničku Turína Mattea Sereniho.

Gianluca Pagliuca má z aktivních hráčů druhý nejvyšší počet startů v Serii A. Více než Pagliucových 592 startů v Serii A má už pouze kapitán AC Milán Paolo Maldini. V loňské sezoně v dresu Ascoli se stal Pagliuca brankářem s nejvyšším počtem startů, když překonal legendárního Dino Zoffa.

Současná jednička Turín Matteo Sereni je ze hry kvůli zranění nejméně na dva měsíce. Protože je zraněný i třetí brankář Turína, Lys Gomis, Turínu zbyl už pouze jediný brankář. Tím je 33 letý Alberto Fontana.

Trenér Walter Novellino proto hledá brankáře, který by mu vytrhl trn z paty. Tím by mohl být veterán Pagliuca, který je v současnosti bez smlouvy. Může se proto k týmu připojit i mimo přestupní období, což Granata nutně potřebují. Pagliuca, kterému v prosinci bude už 41 let, v současnosti trénuje s Bolognou.

Pagliuca zažil nejslavnější období kariéry v Sampdorii, se kterou vyhrál Scudetto v roce 1991, a také v Interu Milán, kde plnil roli jedničky mezi lety 1994 a 1999. Poté odchytal sedm sezon doma v Bologni. Pagliuca nastoupil 39 krát za reprezentaci Itálie. Na dvou Mistrovstvích světa, v letech 1994 a 1998, plnil roli jedničky.

Kam dál?

Zdeněk Leitkep / goal.com, wikipedia.it

Související odkazy
Nejnovější články