Zpět na » Serie A » Donadoni by rád dal šanci mladým

Serie A - Donadoni by rád dal šanci mladým

0

Líbilo se

27.07. - Roberto Donadoni již brzy zahájí druhý rok na lavičce italské reprezentace. Hned v září jej čeká velmi těžký test. Itálie nejprve hostí Francii a poté zavítá na Ukrajinu. K udržení postupových nadějí na Euro si Donadoniho tým nesmí dovolit vážnější ztrátu. Konkurenci uvnitř mužstva chce posílit i sázkou na bývalé reprezentanty jedenadvacítky.

V následujícím textu se můžete dozvědět, co dnes řekl Roberto Donadoni v rozhovoru pro redakci Gazzetty dello Sport.

Italský šeftrenér již od konce května vyčkával na postoj Francesca Tottiho, jenž měl oznámit, zda bude u azzurri pokračovat. Nakonec římský kapitán upřednostnil klubové povinnosti. Tottiho rozhodnutí ukončit kariéru ale Donadoniho plány nikterak nemění. Vždyť útočník zatím pod vedením třiačtyřicetiletého trenéra nenastoupil.

A jakou novinku chystá Roberto Donadoni italským tifosi. "Věřím že z jedenadvacítky příjdou Pazzini, Montolivo, Nocerino, Criscito, Rosina, Palladino..." Donadoni neláme předčasně hůl ani nad Antoniem Cassanem, který je v pozici persona non grata v Madridu a hledá si nové angažmá. Jeho situaci kouč vnímá jako nešťastnou. "Já se s ním nestýkám a nemohu nad ním vyslovovat morální soudy. Má veliký potenciál, musí poznat svoje možnosti a prokázat je i na tréninku."

Bývalý hráč Bergama a Milána a trenér Livorna či Janova se pokusil odhadnout i šance jednotlivých týmů Serie A na zisk scudetta v následující sezóně. Donadoni souhlasí, že teoreticky je favoritem Inter. Jak říká, nerazzurri mají kvalitní široký kádr a v posledních sezónách si získali dostatečné sebevědomí. Podle trenéra bude Interu konkurovat hlavně Milán, Řím a Juventus. Nováčka z Turína požene prý za úspěchy touha vrátit se mezi italskou klubovou elitu.

/ gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články