Zpět na » Serie A » Když hráč slíbí věrnost

Serie A - Když hráč slíbí věrnost

0

Líbilo se

26.07. - "V tomto klubu chci ukončit svou kariéru". Podobnou větu v poslední době ve fotbalovém světě, kterým hýbou čím dál tím více peníze, příliš často neslýcháme. Výjimky se ale najdou, i v Itálii. Zmíněný slib svým současným klubům vyslovili nedávno Filippo Inzaghi, Daniele De Rossi a Sebastian Frey.

Největšími symboly věrnosti ke svému klubu jsou v Itálii v současné době kapitáni milánského AC a římského AS. Paolo Maldini a Francesco Totti se svými mužstvy doslova vyrostli. Oba naslouchali pokynům několika trenérů, zažívali chvíle na výsluní, ale prošli si i krizí a museli odolávat kritice vlastních fanoušků. Maldini a Totti zkrátka prokázali, že jejich srdce má rudočernou, respektive žlutorudou barvu.

Ve stopách zkušenějšího kolegy Tottiho se chystá kráčet Daniele De Rossi, čtyřiadvacetiletá opora středních řad Říma i italské reprezentace. De Rossi předevčírem na oslavě svých narozenin prohlásil: "Často přemýšlím o tom, že pokud zde zůstanu hrát dalších deset možná dvanáct let, asi toho vyhraju méně než jinde. Ale s Římem můžeme být velkým týmem, i když nebudeme vítězit. Nelze to srovnat s žádným úspěchem dosaženým někde jinde. Pokud zvítězím s Římem vstoupím do historie mého města."

Zlí jazykové tvrdí, že De Rossiho stejně jako Tottiho drží v Římě rezervovaný vztah severoitalských médií. Novináři z Milána a Turína totiž hráče giallorossi nezřídka líčí jako nedisciplinované hráče, kteří se nedokáží ovládnout, čímž několikrát poškodili národní tým. A v Římě cítí Totti s De Rossim oporu i ve špatných časech.

Ve svém současném týmu by rád zakončil kariéru i střelec Filippo Inzaghi a gólman Sebastian Frey. Inzaghi a Frey prošli před tím než zakotvili v Miláně a Florencii řadou mužstev. Zřejmě až nyní však našli to, co hledali během celé své kariéry.

Třiatřicetiletý Filippo Inzaghi se v Miláně usadil v roce 2001. V předchozích etapách své kariéry (v Piacenze, Leffe, Veroně, Parmě, Bergamu a Juventusu) nikdy nemusel bojovat o místo v základní sestavě. V Miláně byl ale najednou vystaven nebývalé konkurenci. Přesto svůj boj nikdy nevzdával a dokázal těžit ze své schopnosti stát se hrdinou okamžiku. Tuto výjiměčnou vlastnost prokázal nakonec i ve finále loňského ročníku Ligy mistrů, kdy dvěma góly porazil soupeře z Liverpoolu. Po vítězném tažení milionářskou soutěží dostal Inzaghi od novinářů otázku na tělo. Odpověď na dotaz, zda v Miláně zakončí kariéru nehledal dlouho: "Jestli bude mít klub zájem, tak samozřejmě ano."

Inzaghi si svojí věrností nezískal pouze fanoušky Milána. Velmi sympaticky se totiž zachoval i ve vztahu k reprezentačnímu týmu. Mnozí fotbalisté upřednostňují klubové povinnosti a ve chvílích, kdy jim přibývá věk a ubývají síly, dají národnímu týmu sbohem. Inzaghi však uvažuje jinak. Oblékat dres Squadry Azzurry považuje za velkou čest a své služby jí přislíbil do doby, kdy o něj budou mít reprezentační trenéři zájem.

Sebastian Frey našel po přestupu v Cannes v Itálii svůj druhý domov. Zatímco v rodné Francii se nesetkal s důvěrou reprezentačních koučů, na Apeninském poloostrově slýchá na adresu svého brankářského umění jen pochvalné ódy. Frey působil v Interu, ve Veroně a v Parmě. Od roku 2005 chytá ve Florencii. A právě toskánský klub si zamiloval natolik, že v něm chce zakončit kariéru. Raději než přestupovat do veleúpěšného týmu, touží Frey po úspěších vybojovaných s Violou.

"Chci ukončit kariéru ve Florencii, splynul jsem s jejími plány a budu hrát v tomto dresu dokud budu pro tým hodnotný a užitečný," řekl Frey v tomto týdnu v rozhovoru pro Radio Blu. Gólman u Toskánců zejména oceňuje všudypřítomnou touhu dosáhnout úspěchu. "Kdo chce vítězit, musí k nám přijit už proto, že je zde výborný trenér," dodal Frey pochvalně na adresu Cesara Prandelliho.

Teprve budoucnost ukáže nakolik mysleli dotyční fotbalisté svá slova vážně, a nakolik se jimi dokáží řídit.

/ sportal.it, gazzetta.it, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články