Zpět na » Serie A » Rodí se nová Reggina

Serie A - Rodí se nová Reggina

0

Líbilo se

24.07. - Reggina v minulé sezóně překonala nástrahu vysoké bodové penalizace a vyhnula se sestupu. Letos malý klub z jihu Itálie povede trenér Ficcadenti, s nímž mužstvo vstoupí do nové éry. Reggina se bude muset vyrovnat s odchodem nejplodnějšího kanonýra Rolanda Bianchiho, jenž zakusí atmosféru anglické Premier League v dresu Manchesteru City.

Citelná bude pro klub i ztráta obránce Lucarelliho (Siena) a záložníků Mesta (Udinese) a Giacoma Tedesca (Catania). Jarní tahoun týmu Foggia navíc v Reggině ukončil hostování. Na podzim bude kopat za Cagliari.

Do Kalábrie se vrací šikovný středopolař "Ciccio" Cozza, který má i v třiatřiceti letech Ficcadentiho mužstvu co nabídnout. Z lisabonského Sportingu přichází na jih Itálie zadák Miguel Garcia. Naděje se vkládají i do třiadvacetiletého paraguayského záložníka Barreta. V Rimini si Reggina vyhlédla stejně starého Emmanuela Cascioneho. I ti mají naději usadit se v základní jedenáctce.

Jelikož Reggině hrozí odchod i dalšího kanonýra - velezkušeného Nicoly Amorusa (zájem má hlavně Parma a Livorno), musí se Kalábrijští poohlednout ještě alespoň po jednom spolehlivém útočníkovi. V hledáčku mají Rigana (Messina), Pellého (Cesena), Caciu (Piacenza) či Bucchiho (Neapol). Z AlbinoLeffe ulovila Reggina do útoku Brazilce Joelsona.

Stejně jako v případě minulého trenéra Waltera Mazzarriho, jenž přesídil k janovské Sampdorii, vsází i nyní kalábrijský tým na čtyřicátníka. Massimo Ficcadenti čtyřicátiny oslaví dokonce teprve v listopadu. K Reggině se stěhuje z Verony, kterou se mu nepodařilo udržet ve druhé nejvyšší soutěži.

Reggina má za sebou tři vítězné přípravné zápasy a nyní vyráží na soustředění do amerického Chicaga. Odtud se přemístí na turnaj v mexické Toluce.

Dosavadní příprava Regginy:

Reggina - výběr Val D'Ayas 12:0
Reggina - Quinci Tava 6:0
Reggina - Valenzana 5:1

Přestupové léto u Regginy:
Příchody: Pablo Alvarez (O, Nacional Montevideo), Miguel Garcia (O, Sporting Lisbon); Joelson (U, Albinoleffe), Cascione (Z, Rimini), Collachioni (O, Pistoiese), Cherubin (O, Cittadella), Kovacsik (B, Labdarugo), Cozza (Z, Reggina), Pettinari (Z, Fiorentina), Barreto (Z, NEC Nijmegen)
Odchody: G. Tedesco (Z, Catania), Foggia (Z, Lazio), Missiroli (Z, Grosseto), Mesto (O, Udinese), Bianchi (U, Manchester City)

/ channel4.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články