Zpět na » Serie A » Hernán Crespo - neomylný střelec

Serie A - Hernán Crespo - neomylný střelec

0

Líbilo se

24.07. - Hernán Crespo dlouho zápasil o místo v reprezentaci s Gabrielem Batistutou. Podobně jako Batistuta je i Crespo kanonýrem světové třídy. Hernán Crespo je kanonýr, jaký se jentak nevidí. Dává branky prakticky vždy a všude. FotbalPortal Vám přináší profil argentinské hvězdy.

Hernán Jorge Crespo se narodil 5. července 1975 v hlavním městě Argentiny, v Buenos Aires. Hernán Crespo se může pyšnit tím, že vyrůstal na Floridě. Nešlo ale o ráj turistů v USA, ale o předměstí Buenos Aires, kde bydlí povětšinou střední třída. Většina místních mladých kluků fandí a začíná s fotbalem v River Plate a ani Crespo nebyl vyjímkou. Crespo si premiéru za první tým Riveru odbyl v roce 1993. Už o rok později slavil mistrovský titul a navrch titul krále střelců argentinské nejvyšší soutěže. O Crespa okamžitě projevil zájem Juventus, ale Crespo odmítl a další dvě sezony zůstal v Riveru. Když za dva roky vyhrál s klubem Pohár Osvoboditelů a v jeho 13 zápasech dal 10 branek, rozhodl se přesunout do Evropy.

Crespo se dohodl na přestupu s Parmou a odjel na olimpiádu do Atlanty. Crespo se stal králem střelců, ale Argentinci zlato nevybojovali a pro fanoušky bylo druhé místo zklamáním. V Parmě byli do Crespa, posily za skoro 6 milionů dolarů, vkládány velké naděje. První půlrok se Crespo rozkoukával, ale druhá polovina sezony byla v jeho podání parádní. Vedle Enrica Chiesy na hrotu cítil skvěle a jeho 12 branek Parmě pomohlo do kvalifikace Ligy Mistrů. Ve druhé italské sezoně dal opět 12 branek a v Serii A se stal respektovaným kanonýrem. Mezi hvězdy světového fotbalu ho ale katapultovali třetí a čtvrtá sezona v Parmě. Jeho 17, respektive 22 branek v Serii A z něho udělali postrach obran v Serii A.

To stačilo Laziu. Klubový vlastník Sergio Cragnotti za Crespa vysázel Parmě přes 32 milionů dolarů a Crespo se stěhoval do Říma. V té chvíli byl Crespo nejdražším fotbalistou světa. V Laziu se Crespo uvedl parádně. Hned v první sezoně nasázel 26 branek a stal se králem střelců Serie A. V další sezoně ho pronásledovala zranění, Crespo kvůli nim odehrál pouze 22 zápasů, v nichž dal 12 branek.

Crespo byl rád, že mohl využít příležitosti a zahrát si na MS v Japonsku a Koreji. Zde byl ale opět jen náhradník loučícího se Batistuty. Argentina navíc vyhořela a s turnajem se loučila už po skupině. Batistuta ukončil reprezentační kariéru a Crespo byl najednou hlavní hvězdou argentinské ofensivy.

Ještě téhož léta se znovu stěhoval. Inter Milán přišel o brazilce Ronalda a jako náhradu si vyhlédl právě Crespa. Lazio mělo finanční problémy, takže transferu Crespa nic nebránilo a před Crespem stál další těžký úkol - nahradit Ronalda. "Žádný problém," prohlásil Crespo po příletu do Milána. V Serii A dal v 18 zápasech 7 branek, zato v Lize Mistrů zářil. 9 branek ve 12 zápasech je skvělým výsledkem. Crespo ale větší část sezony zmeškal kvůli zranění, které ho v lednu 2003 vyřadilo na 4 měsíce ze hry.

To ale nevadilo Claudio Ranierimu, který si Crespa vytáhl do Chelsea. Za Chelsea ale Crespo odehrál pouze 31 zápasů, v nichž dal 12 branek. Chelsea ale převzal Jose Mourinho a ten věřil Didieru Drogbovi. Crespo byl zapůjčen na hostování do AC Milán a znovu pookřál. V Miláně Crespo odváděl skvělé výkony a dal celkem 10 branek. Z toho dvě ve finále Ligy Mistrů. Po sezoně se Crespo znovu vrátil do Londýna, kde odehrál následující sezonu. V srpnu 2006 si u Chelsea vymohl návrat do Itálie. Chelsea se dohodla s Interem Milán na dvouletém hostování. V loňské sezoně dal Crespo 14 branek.

Celkové statistiky "Valdanita" jsou úžasné. 2. prosince 2006 dal Crespo Sieně svůj 125. gól v Serii A. 2. dubna 2007 dal svůj 200. gól v Evropě v přibližně 400 zápasech od října 1996, kdy si odbyl svou premiéru. To je průměr 0.5 branky na zápas za 11 let!

Ve sbírce úspěchů Crespa najdete tři tituly Mistra Argentiny, Pohár Osvoboditelů, Pohár UEFA, tři italské superpoháry, FA Cup, titul z Premier League, vítězství v Serii A nebo stříbrnou medaily z olimpijských her.

Crespo je jedním z největších kanonýrů posledních let. Dával branky prakticky vždy a všude. Přestože Crespo není rychlý jako Henry, silný jako Toni ani technik jako Ronaldo. Ale má zabijácký instinkt, který ho činí jedním z nejnebezpečnějších útočníků světového fotbalu.

Zdeněk Leitkep / wikipedia.org

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články