Zpět na » Serie A » Miccoli - Romario ze Salenta

Serie A - Miccoli - Romario ze Salenta

0

Líbilo se

12.08. - Palermo loňskou sezonu začalo parádně. Dlouho se drželo za vedoucím Interem a svádělo boj o třetí pozici s AS Řím. Jenže ke konci sezony odešla forma a klub klesal tabulkou. Fabrizio Miccoli má zajistit, aby se loňská situace neopakovala a klub se udržel v popředí až do konce.

Fabrizio Miccoli pochází z provincie Lecce na jihu Itálie, konkrétně z města Nardo, které má asi 30 tisíc obyvatel 27. června 1979. Miccoli narostl pouze do 168 centimentrů výšky a 64 kilogramů váhy. To sice nejsou ideální parametry pro útočníka, Miccoli se ale přesto prosadil ve stylu Romaria.

Jeho kariéra začala už v 11 letech. To si ho všiml jeden ze skautů AC Milán, kterému Miccoli připomínal Romaria. Miccoli se tedy stěhoval do Milána, kde vydržel v mládežnických týmech AC tři roky. Poté ho přemohl stesk po jihu Itálie a rozhodl se vrátit domů. Vybral si malý tým hrající Serii C1 Casarana Calcio, který sídlil blízko rodného města. Po dvou sezonách v Casaranu si ho všimla Ternana a vyplatila za Miccoliho 800 tisíc euro. První sezona se mu nepovedla, jediná branka byla velkým zklamáním. V dalších sezonách už se ale polepšil a 9, následně 7 branek už bylo solidním výsledkem.

Zlomová ale byla sezona 2001/02. V ní Miccoli v Serii B za Ternanu nastřílel 15 branek a upoutal zájem Juventusu Turín. Ten ho okamžitě koupil a poslal na hostování do Perugie. Miccoli tak měl předvést, jestli jeho kvality stačí i na Serii A. Že ano dokázal Miccoli prakticky hned. V první sezoně v Serii A pronikl do reprezentace a stal se hvězdou Perugie. Začalo se mu přezdívat Romario ze Salenta nebo bomber tascabile (kapesní kanonýr).

V následující sezoně už dostal šanci v Juventusu. Dal osm branek, ale Trezeguet s Del Pierem dostávali daleko více příležitostí a v následující sezoně putoval Miccoli opět na hostování. Tentokrát do Fiorentiny. Tam se mu dařilo a svými 12 brankami pomohl klub zachránit. Fiorentina se ale s Juventusem nedohodla na prodloužení a Miccoli se stěhoval jinam. Dvouleté hostování s Juventusem vyjednala Benfica Lisabon a Miccoli se tak stěhoval do Portugalska.

S Benficou si zahrál Ligu Mistrů, v níž dal krásnou branku nůžkami do sítě Liverpoolu a stal se miláčkem fanoušků. Miccoli zůstal v Benfice dva roky a před letošní sezonou prohlásil, že by mu nevadilo zůstat v Lisabonu dál. Jenomže nový trenér Ranieri prohlásil, že s Miccolim počítá v Turíně a Miccoliho povolal zpět. Jenže Ranieriho názor se změnil s příchodem Iaquinty a Miccoli byl navíc. O jeho služby se přihlásilo Palermo a Miccoli souhlasil s přestupem.

V Palermu podepsal tříletou smlouvu a dostal dres s číslem 10. Palermu má on pomoci k úspěchu v Poháru UEFA a zároveň k vybojování Ligy mistrů na další sezonu. Zdá se, že Miccolimu se konečně dostane takové důvěry, jakou si zaslouží. V Juventusu si ho dostatešně nevážili, Romario ze Salenta s vytetovaným Che Guevarou na pravém lýtku letos všem ukáže.

Zdeněk Leitkep / wikipedia.org

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články