Zpět na » Serie A » Lazio: Sezóna začne za 2 dny

Lazio: Sezóna začne za 2 dny

0

Líbilo se

12.08. - Lazio včejším turnajem ve Fiuggi uzavřelo letní přípravu a nyní čeká na start soutěžní sezóny. Premiéru v novém ročníku budou mít Rossiho svěřenci již v úterý proti Dinamu Bukurešť v předkole Ligy mistrů. Serie A začne pro Lazio v sobotu 25. srpna domácím utkáním proti Turínu.

Lazio má za sebou velmi dlouhou přípravu. Červencovou fázi absolvovali biancocelesti prakticky kompletní v rakouském Kapfenbergu. Začátkem srpna v Amsterdamu narazili na nejsilnější soupeře Arsenal a Atletico Madrid. Oba tyto ostré testy Rossiho svěřenci prohráli. Ve zbytku přípravy však s výjimkou remízy se Stuttgartem stále vítězili. Týmu svědčí, že neprochází zásadními změnami. Laziu nechybí souhra ani motivace. Nejaktivnějším střelcem Římanů byl Makedonec Goran Pandev s devíti brankami.Letní příprava Lazia:

11. července, Lazio - SV Thal 4:1 (2 Pandev, Rocchi, Baronio)
14. července, Lazio - Kapfenberg 2:0 (Ledesma, Belleri)
17. července, Lazio - Stuttgart 1:1 (Mauri)
21. července, Lazio - West Ham 2:0 (Stendardo, Pandev)
25. července, Lazio - Peikan Teheran 2:0 (Zauri, Del Nero)
28. července, Southampton - Lazio 2:5 (2 Mauri, 2 Rocchi, Pandev)
2. srpna, Lazio - Arsenal 1:2 (Pandev)
4. srpna, Atletico Madrid - Lazio 3:1 (Mauri)
8. srpna, Lazio - Panathinaikos 2:1 (2 Pandev)
11. srpna, Lazio - Fiuggi 7:0 (2 Inzaghi, Kolarov, Mudingayi, Manfredini, Tare, Lucarelli vl.); Lazio - Ferentino 3:0 (2 Pandev, Rocchi)


Svěřence Delia Rossiho čeká nyní již v úterý od 20:45 na Olympijském stadionu tým Dinamo Bukurešť. Třetí nejsilnější tým uplnulé sezóny v Itálii nemůže v evropských pohárech zatím spoléhat na brankáře Carriza. Argentinský reprezentační gólman stále čeká na vyřízení formalit ohledně svého italského občanství a v tomto týdnu proti Rumunům ještě nenastoupí. Z gólmanů se tak římští Orli budou spoléhat pouze na veterána Marca Ballottu (43 let) a na o devatenáct let mladšího Tommasa Berniho.

Rossiho soupiska pro předkolo Ligy mistrů:
Ballotta, Berni; Kolarov, Cribari, Diakite, Siviglia, Scaloni, Stendardo, Zauri; Behrami, Firmani, Ledesma, Manfredini, Meghni, Mauri, Mudingayi, Mutarelli; Del Nero, Inzaghi, Makinwa, Pandev, Rocchi, De Silvestri.

Přestupy Lazia:
Přišli: Kolarov (obránce, Ofk Bělehrad); Scaloni (obránce, Racing Santander), Quadri (záložník, Spezia, návrat z hostování), Correa (záložník, Lucchese, návrat z hostování), Foggia (záložník, Reggina, návrat z hostování), Del Nero (záložník, Brescia), Meghni (záložník, Boloňa), Carrizo ? (brankář, River Plate)
Odešli: Peruzzi (brankář, ukončil kariéru), Bonetto (obránce, Boloňa), Sereni (brankář, Turín), Jimenez (záložník, Inter)

/ FotbalPortal.cz, gazzetta.it, sslazio.it

Nejnovější články