Zpět na » Serie A » Donadoni: Budu sledovat i krajánky

Donadoni: Budu sledovat i krajánky

0

Líbilo se

11.08. - Kouč italské reprezentace Roberto Donadoni se smiřuje s tím, že od nové sezóny bude mít v popisu práce více cestování. Řada případných adeptů pro azurový výběr totiž opustila hranice Itálie. Do teď k Donadoniho 'legionářům' patřil pouze Zambrotta s Cannavarem.

Roberto Donadoni možná naruší letitý trend panující u italské reprezentace, kdy fotbalisté hrající v Serii A měli v azurovém výběru výsadní postavení. "Budu následovat každého s nejvyšší možnou pozorností," ubezpečuje Roberto Donadoni. "Není to nic nezvyklého. Trenéři Brazílie a Argentiny to mají přece mnohem horší než já," potvrdil, že je na náročné cestování připraven.

V zahraničí bude Roberto Donadoni kromě Fabia Cannavara (Real) a Gianlucy Zambrotty (Barcelona), které sledoval již vloni, pozorovat za hranicemi další početnou skupinu italských fotbalistů. Luca Toni přestoupil do německého Bayernu, Giuseppe Rossi do španělského Villarrealu, Fabio Grosso do francouzského Lyonu, Rolando Bianchi do anglického Manchesteru a Cristiano Lucarelli dokonce až do dalekého ukrajinského Doněcku. Pro reprezentační výběr ale mohou dorůst i další hráči, kteří si zvolili cestu za zahraniční zkušeností. Například Massimo Donati (Celtic) nebo Graziano Pellé (Alkmaar).

Italská reprezentace má na programu první přípravný zápas již 22. srpna na maďarské půdě v Budapešti proti místnímu národnímu týmu. Kvalifikační maraton pro Donadoniho svěřence pokračuje 8. září veledůležitým zápasem s Francií. Hned poté, 12. září, azzurri zamíří na Ukrajinu.

/ channel4.com

Nejnovější články