Zpět na » Serie A » Carrizo čeká na občanství

Carrizo čeká na občanství

0

Líbilo se

09.08. - Posila Lazia Řím Juan Pablo Carrizo stále čeká na schválení svého italského občanství. Případné neschválení může Laziu řádně zkomplikovat život.

Pokud by totiž Carrizo italské občanství nedostal, Lazio Řím by mohlo mít problém s počtem hráčů, kteří nepocházejí z Evropské unie. Carrizo s největší pravděpodobností italské občanství dostane, jenže Lazio tlačí čas.

Klíčovým datem bude 31. srpen. Nejpozději tento den musí Lazio odevzdat soupisku pro Ligy mistrů. Pokud by Carrizo v ten den neměl platné italské občanství, musel by být zapsán jako hráč mimo evropskou unii. Těch má Lazio hned několik. Vše ale je, zdá se, na dobré cestě.

"Dnes nebo zítra pozveme Carriza do našeho sídla v Pinerolu. Ale občanství se bude řešit až tam, záleží na tom, jaké dokumenty nám Carrizo předloží. Jedině až uvidíme, jak to bylo s jeho rodinou v minulosti, pak pošleme jeho papíry ke schválení do Rosaria v Argentině. Pokusíme se to udělat, jak nejrychleji to půjde, ale nevíme, jak dlouho to bude trvat kolegům v Argentině," říká Paolo Covato, muž odpovědný za schválení Carrizova pasu.

Lazio čeká ve třetím předkole Dinamo Dukurešť. V tomto zápase se zřejmě ještě bude muset bez Carriza obejít, ale po případném postupu do hlavní fáze by případné neudělení italského občanství Laziu nadělalo spoustu starostí.

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Nejnovější články