Zpět na » Serie A » Aquilani: Tato sezóna bude důležitá

Aquilani: Tato sezóna bude důležitá

0

Líbilo se

07.08. - Římský záložník Alberto Aquilani vloni většinu sezóny promarodil a v Serii A odehrál pouze 13 utkání. Letos je bývalá opora italské jedenadvacítky připravena představit se Itálii ve vrcholné formě. Jako první velkou výzvu vnímá finále Italského Superpoháru s Interem, které je na programu 19. srpna. Aquilani letošní sezónu považuje za velmi důležitou.

Ačkoliv giallorossi v přípravě ještě nezvítězili, nevidí Aquilani situaci svého mužstva nikterak černě. "AS Řím je na tom dobře. První fáze přípravy pro nás skončila. Nyní jsme na tom dobře i fyzicky a čekáme na finále (Superpoháru, pozn. redakce). Máme ještě deset dní na trénink, nohy jsou mnohem hbitější ve srovnání se začátkem. Na Superpohár budeme určitě ve formě. Jestliže jsme v minulém roce byli trochu méněcenní, letos jsme to dost dohnali."

V loňském finále Superpoháru, v souboji vítěze Serie A a Italského poháru, Římané sice vedli nad Interem 3:1 (dva góly dal právě Aquilani), ale nakonec Milánským podlehli 3:4.

Aquilani se ovšem dívá dále do budoucnosti než na blížící se souboj s úřadujícím italským mistrem. "Přeji si zůstat v Římě. Ale, že bych byl jako De Rossi, to ne. Já zatím nejsem v jeho situaci," připomněl Aquilani rozhodnutí svého o rok staršího spoluhráče De Rossiho, jenž by podle svých slov u giallorossi rád zůstal až do konce kariéry. De Rossi je oproti Aquilanimu v Římě služebně starším hráčem a již nyní má pevně vybudovanou pozici v týmu reprezentace.

I Aquilani by ve své kariéře rád učinil další významný krok. "Toto je pro mne velmi důležitý rok, dovršil jsem 23 let a musím naplno prokázat svoji hodnotu. Bude to rozhodující sezóna. Jsem tady, protože mi klub důvěřuje a doufám, že prokáži své kvality, a pak předložím účet."

"Mým přáním je zůstat zde v Římě, ale do budoucna ještě nevím. Protože se okolnosti postupně mění, je zapotřebí s rozhodnutím vyčkat. Očekávám však, že svoji hodnotu prokáži zde," věří Alberto Aquilani, že jeho spolupráce se Spallettiho mužstvem bude oboustranně prospěšná.

/ datasport.it, gazzetta.it

Nejnovější články