Zpět na » Serie A » Talent Vydra se zlepšil v italštině, v Udine se z něj stává nahrávač

Serie A - Talent Vydra se zlepšil v italštině, v Udine se z něj stává nahrávač

Talent Vydra se zlepšil v italštině, v Udine se z něj stává nahrávač © -

4

Líbilo se

29.11. - Český útočník Matěj Vydra po letním odchodu z Baníku Ostrava i nadále trpělivě čeká na svou první šanci v italském Udine. Jak Vydra přiznal v rozhovoru pro stránky agentury Chovanec Sport, která ho zastupuje, piluje italštinu a pravidelně nastupuje za mládežnický výběr týmu v soutěži Primavera.

V soutěži fotbalistů do 21 let se Vydrovi poměrně daří. Na Apeninském poloostrově se z něj stal hlavně strůjce gólových šancí.

"Teď v sobotu jsme prohráli 2:3 s AC Milán. Hrál jsem 80 minut křídlo a snad to nebylo špatné. Zatím mám bilanci jeden gól a asi deset asistencí," líčí Vydra.

Osmnáctiletý útočník si zatím nevybojoval místo v prvním týmu, a tak je rád, že má alespoň nějaké zápasové vytížení. "Je lepší, že mohu nastupovat za Primaveru, protože mám aspoň zápasovou praxi. Trenér říkal, že je to v tuhle chvíli takhle ideální, tak uvidíme, co tím zamýšlí," prohlásil Vydra, který má v Udine konkurenci v podobě reprezentanta Itálie Di Nataleho, Chilana Sáncheze či útočníků Corradiho, Denise a Floro Florese.

S přístupem osmnáctiletého Čecha je spokojený i trenér Udine Francesco Guidolin. "Bavil jsem se s trenérem naposledy ve středu a říkal, že je se mnou moc spokojen. Tvrdil, ať jsem trpělivý, že má šance určitě přijde. Takže mu věřím," prozradil Vydra, který už několikrát usedl na lavičku prvního týmu, ale v Serii A ještě nenastoupil.

"První čtyři kola jsme prohráli. Tým nutně potřeboval zabrat, trenér byl pod tlakem a těžko tam v takové situaci dá mladého kluka, když má kádr plný zkušených útočníků. Takže na sobě dál makám a věřím, že i v té veliké konkurenci šanci dostanu. Nakonec už jsem si zahrál v italském poháru," dodal český útočník.

Vydra už dělá pokroky i v samotné italštině. "Dokážu se bavit se spoluhráči, s trenérem, skoro všemu už rozumím. Trenér mě pochválil. Je hlavně rád, že se snažím mluvit," říká talentovaný forvard a člen české reprezentace do 19 let.

Ani o několik měsíců později svého letního odchodu do Itálie Vydra nelituje, přestože někteří z jeho okolí tvrdí, že mohl ještě nějaký čas s přestupem z Baníku Ostrava vyčkat.

"Je to názor těch lidí, já jim ho vyvracet nebudu. Je to každého rozhodnutí a já se prostě rozhodl takhle. V žádném případě toho nelituji, a kdybych teď stál před stejným krokem, rozhodnu se stejně a půjdu do zahraničí. Je to obrovská škola a musím říct, že perfektní," uzavřel Vydra.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Související odkazy
Nejnovější články