Zpět na » Serie A » Souhrn 13. kola Serie A: Inter opět nevyhrál, AC Milán opět navýšil náskok

Souhrn 13. kola Serie A: Inter opět nevyhrál, AC Milán opět navýšil náskok

Souhrn 13. kola Serie A: Inter opět nevyhrál, AC Milán opět navýšil náskok © -

6

21.11. - REVIEW Sobotní večer je jako již tradičně věnován prvním dvěma utkáním již třináctého kola italské Serie A. V prvním z nich přivítalo římské AS Udine, druhý zápas obstaral duel AC Milán s Fiorentinou. Oba zápasy vyhrály domácí kluby, AS Řím zvítězilo 2:0, AC Milán porazil díky skvělé brance Ibrahimoviče Fiorentinu 1:0. V nedělních zápasech pak opět klopýtl Inter, který prohrál v Chievu 2:1 a tak AC opět zvýšilo svůj náskok na čele. Nevyhrálo ani Lazio. Z výhry se naopak raduje Juventus, Catania, Cagliari, Palermo a také Sampdoria. Ta díky hattricku Giampaola Pazziniho porazila Lecce 3:2.

AS Řím - Udine 2:0 (1:0)
Branky: 24. Menez, 56. Borriello

Domácí neprohráli již posedmé v řadě, navíc si připsali již šesté vítězství v soutěži a minimálně do zítřka se posunuli na 3. místo tabulky. Svěřenci Claudia Ranieriho tam navíc určitě budou chtít zůstat a udělají proto maximum.

Duel to byl nadmíru vyrovnaný, zajímavé šance, které se mohly přeměnit v góly, bychom našli na obou stranách. Tu první, která skončila brankou, pak proměnil ve 24. minutě Menez, který bez větších problémů prokličkoval obranou hostí a zavěsil. A protože Di Natale netrefil při jednom z protiútoků branku, skončil první poločas vítězstvím AS.

Ve druhé půli Římané nepolevovali a jejich snaha zvýšit svůj náskok na dvě branky byla po 56 minutách odměněna. Borriello se i přes těsné bránění na hranici faulu dokázal uvolnit a rozvlnil síť za zády gólmana Handanoviče. Hostům pak už nepomohlo ani vyloučení Burdissa devět minut před koncem, nepodařilo se jim ani snížit. V nastaveném čase sice poslal míč do sítě domácích střídajídí Denis, rozhodčí ovšem odmával sporný ofsajd a Udine tak odjíždělo s porážko 0:2.

AC Milán - Fiorentina 1:0 (1:0)
Branka:
45. Ibrahimovič

Druhé dnešní utkání se hrálo v Miláně, kde Rossoneri přivítali Fiorentinu. AC šlo o udržení se na 1. příčce, což se jim také po nejtěsnější možné výhře 1:0 podařilo. Fialky naopak zůstávají dvanácté s takřka přesně polovičním bodovým ziskem oproti jejich dnešnímu soupeři.

Zápas to byl jednoznačně zajímavý a divácky atraktivní, k vidění bylo nemálo dobrých příležitostí ke skórování, několik skvělých zákroků obou gólmanů a jeden krásný gól. Ten si na své konto připsal Zlatan Ibrahimovič z domácího AC, když těsně před přestávkou rozvlnil střelou zády k bráně a přes hlavu síť za zády jinak výborně chytajícího Boruce. Jen pár minut předtím nebyl pro ofsajd uznán gól Robinha, jinak by domácí vedli již dvoubrankovým rozdílem.

Hráčům Fiorentiny tak po pauze nezbylo než se vrhnout do útoku a pokusit se zvrátit výsledek střetnutí. To se jim však nepodařilo, naopak museli ještě několikrát děkovat svému gólmanovi, že měli až do závěrečného hvizdu stále šanci na bodový zisk. Nejblíže k vyrovnání byl ve druhém poločase Ljajič, Abbiatiho však nepřekonal. Již v nastaveném čase byl navíc po druhé žluté kartě poněkud přísně vyloučen hostující Kroldrup, a tak se nekonal ani očekávaný závěrečný nápor Fialek.

FC Janov - Juventus Turín 0:2 (0:2)
Branky: 18. Eduardo vl., 23. Krasič

Křídelník Miloš Krasič se po zranění a vyloučení vrátil do sestavy Juventusu Turín a hned mu pomohl gólem k výhře na půdě FC Janov 2:0.

Hosté, kteří se díky třem bodům posunuli na třetí místo v tabulce, se dostali do vedení šťastnou náhodou, když se balon vyslaný Claudiem Marchisiem odrazil od tyče do zad portugalského gólmana Eduarda a skončil za brankovou čárou.

Krasič, jenž přišel do klubu před startem sezony a brzy se stal oblíbencem fanoušků pro svou podobu s někdejší hvězdou Juventusu Pavlem Nedvědem, zvýšil ve 23. minutě na 2:0.

Brescia - Cagliari 1:2 (1:0)
Branky: 20. Caracciolo z pen. - 63. Matri, 66. Conti

Catania - Bari 1:0 (0:0)
Branky: 83. Terlizzi
ČK: 79. Lopez (Catania)

Utkání Catania - Bari nabídlo jedinou branku. A té se zaslouženě dočkali domácí. V utkání byli lepším celkem, v 83. minutě rozhodl o vítěztví Catanie Terlizzi. Předtím měli domácí ještě několik dalších tutovek. Silvestre trefil tyč, Mascara netrefil poloodkrytou branku.

A když navíc v 79. minutě dostal útočník domácích Lopez červenou kartu, vypadalo to s domácími bledě. Jenže o čtyři minuty později centroval Llama a Christian Terlizzi hlavou rozhodl zápas.

Cesena - Palermo 1:2 (1:1)
Branky: 24. Bogdani - 11. Iličič, 51. Miccoli

Chievo - Inter Milán 2:1 (1:0)
Branky: 29. Pellissier, 82. Moscardelli - 90. Eto´o

Co se to děje? Inter Milán opět prohrál. Tentokrát nezvládl utkání v Chievu a na čelo ztrácí loňský mistr už 9 bodů.

Utkání začalo ve velice svižném tempu. Nejprve Thereau parádně vystřelil a Castellazzi vytahoval míč nad branku, poté trefil Pandev tyč. Gólu se však jako první dočkali domácí. Centr dokázal po chybět Santona zužitkovat Simone Pellissier.

Poté se ukázala i hvězda hostů, Samuel Eto´o. Ne však v dobrém světle. Ve 39. minutě předvedl Zidanovu hlavičku, když udeřil Cesara hlavou do hrudi. Červená karta však nepadla. Rozhodčí totiž nic neviděli. Kamery ale tuto situaci zachytily a tak na Eto´a čeká tvrdý trest.

Inter tak šel do druhé půle v jedenácti, přesto opět inkasoval. V 82. minutě Rigoni nacentroval a Moscardelli rozhodl o další ztrátě Interu. V nastavení se sice trefil Eto´o, prohře však nezabránil. Inter prohrál 1:2.

Lecce - Sampdoria Janov 2:3 (0:2)
Branky: 72. Di Michele, 83. Diamoutene - 8. a 40. z pen. Pazzini, 88. Pazzini
ČK: 38. Chevanton (Lecce)

Hattrick Giampaola Pazziniho okořenil 13. kolo a utkání Lecce - Sampdoria. Po první půli se zdálo, že Sampdoria v pohodě vyhraje. Po dvou brankách Pazziniho, z nichž jedna byla z penalty, a červené kartě chevantona se zdálo, že Janov konečně bude bodovat naplno.

Jenže Lecce se do zápasu vrátilo, Sampdoria polevila a během devíti minut bylo vyrovnáno. Jenže dvě minuty před koncem Pazzini opět skóroval a sám zařídil Sampdorii tři body.

Parma - Lazio Řím 1:1 (1:1)
Branky: 23. Crespo - 45. Antonelli vlastní

Lazio Řím opět nevyhrálo a začíná se potácet s menší krizí. V Parmě uhrál Řím jeden bod. Děkovat může domácímu hráči. Vlastní branku si vstřelil těsně před půlí Antonelli. Branka ale může být připsána Sergio Floccarimu.

V době vyrovnávací branky už však domácí vedli. Centr střídajícího Angela našel hlavu Crespa, který se nemýlil. V první půli se hrála vyrovnaná partie a tak přišla už zmiňovaná branka. Ve druhém poločase bylo Lazio jasně lepším týmem, přesto se branky nedočkalo. Remíza 1:1 bude přijatelnější pro Parmu.