Zpět na » Serie A » Palermo zaujal Nizozemec Maduro

Palermo zaujal Nizozemec Maduro

0

Líbilo se

05.08. - Palermo se hodlá co nejrychleji vyrovnat se ztrátou australské opory, záložníka Marka Bresciana. Náhradu za fotbalistu, jehož novým zaměstnavatelem bude Manchester City, našli Sicilští mezi nizozemskými tulipány. President Zamparini chce do Palerma přivést Hedwigese Madura z Ajaxu.

Brescianova pozice v sicilském týmu byla již delší dobu nejistá. Palermo mělo proto v zásobě seznam případných nových akvizic do středu pole. Mezi vyhlédnutými posilami byl například Marco Marchionni. Záložníka Juventusu ale čerstvá zlomenina levé nohy vyřadí na několik měsíců ze hry. Trenér Colantuono klubu doporučil přivést Gennara Delvecchia ze Sampdorie. Prioritou pro Palermo ale zůstává koupě Madura z Ajaxu. Jeho cena je odhadována na 6 milionů eur.

Hedwiges Maduro, kapitán zlatého výběru Nizozemska na světovém šampionátu juniorů v roce 2005, již nastupuje za seniorskou reprezentaci. Letos navíc triumfoval s reprezentací do 21 let na evropském mistrovství na domácí půdě. O oporu Ajaxu má zájem několik zahraničních klubu. V Itálii o Madura usilovala například Fiorentina.

O tom, jestli se nizozemský středopolař stane novým hráčem Palerma, by se mělo rozhodnout v následujících dnech. Kromě Madura mají Sicilští v Ajaxu políčeno i na levého beka Urbyho Emanuelsona.

V Serii A zatím stabilně nastupuje pouze jediný Nizozemec, a to Clarence Seedorf z milánského AC.

/ goal.com, tuttomercatoweb.it

Nejnovější články