Zpět na » Serie A » Redaktoři tipovali, jak dopadne Serie A

Serie A - Redaktoři tipovali, jak dopadne Serie A

0

Líbilo se

20.08. - Již tuto sobotu začíná nový ročník Serie A. Čtveřice redaktorů FotbalPortalu se v odpovědích na pět otázek pokusila odhadnout, jaký bude mít nová sezóna průběh. Podle názoru redakce, by mělo scudetto zůstat v Miláně, většina věří konkrétně Interu.

Otázky, na které redaktoři odpovídali:
1) Kdo vyhraje scudetto a jak dopadne pořadí do třetího místa?
2) Které tři týmy sestoupí?
3) Kdo se stane nejlepším kanonýrem Serie A?
4) Který tým nejlépe posílil?
5) Jak se prosadí čeští hrači v Serii A?


Ăščastníci ankety: Zdeněk Obst, Zdeněk Leitkep, Marek Numerato, Michal Sitek

Zdeněk Obst
1) To je těžká otázka, ale titul podle mě obhájí Inter, v závěsu bude následovat AC Milán. Třetí skončí staronový účastník Serie A - Juventus.

2) Tady si nejsem uplně jist, ale viděl bych to na Neapol, Parmu a Regginu.

3) Sázím na Ronalda, myslím, že ještě neřekl poslední slovo. Pak mě ještě napadá Vincenzo Iaquinta - pokud se v Juve dobře uchytí.

4) Těžko se rozhodnout mezi Juventusem a Interem, ale nakonec dávám hlas Bianconeri.

5) Dobrou sezónu by mohl odehrát Marek Jankulovski, stejně tak Zdeněk Grygera a Pavel Nedvěd z Juventusu. Zaujmout by mohl i Tomáš Sivok z Udine.

Zdeněk Leitkep
1) Scudetto zůstane v Miláně. Ale neobhájí ho Inter, zvítězí AC. Rossoneri slibují, že po triumfu v Lize mistrů se budou soustředit na Serii A, pokud tomu tak bude, vyhrají. Kaká s Ronaldem je dovedou k titulu. Druhý skončí Inter, který naopak bude upřednostňovat pohárovou Evropu. Třetí místo si v klidu pohlídá AS Řím před Fiorentinou.

2) Poslední trojici vidím ve složení Siena, Catania a pravděpodobně Reggina. Catania potvrdí, že druhá sezona je pro nováčka těžší než první a vrátí se do Serie B. Siena bude nejslabší z toskánských klubů a bude se poroučet o patro níž, kanonýra se jí nepodaří najít ani v Bucchim. Tím třetím bude buď Reggina, která ztratila několik opor, nebo Livorno. Livorno musí nahradit Lucarelliho, pokud se to nepodaří, Spinelli dovede tým do Serie B.

3) Zlatan Ibrahimovič. Zlatan bude jasnou jedničkou útoku Interu Milán. Stačit mu nebudou ani Suazo, ani Crespo a ani znovuzrozený Adriano, kteří se budou přetahovat o pozici vedle něho. Hodně branek dají i Francesco Totti, Adrian Mutu, Ronaldo a Fabrizio Miccoli. Pokud se v úvodu chytí, tak i Pazzini, Quagliarella, Caracciolo nebo Amauri.

4) Co se týče jmen, tak jednoznačně Inter. Jimenez, Suazo a Chivu jsou parádní posily. Za ním následuje Juventus, který byl velmi aktivní. Co se ale týče chytrosti přestupů, jednoznačně u mě vede Udine. Quagliarella, Handanovič, Floro Flores, Pepe, Chimenti, Eremenko a Mesto budou skvělými posilami, které dají zapomenout na odchod Iaquinty a De Sanctise. Dobře posílily i Parma, Fiorentina, AS Řím a Palermo.

5) Hvězdou bude Pavel Nedvěd. Potáhne Juventus vzhůru, bude oporou a hlavní hvězdou Staré dámy. Naopak Grygera v Turíně vyhoří a v zimě zamíří někam na hostování. Marek Jankulovski bude podávat stabilní vyrovnané výkony a bude hrát v základu Milána. V základu bude převážně i Lukáš Jarolím, ale se Sienou se nevyhne sestupu. Tomáš Ujfaluši pomalu vypadne ze sestavy Fiorentiny, kde ho nahradí Potenza nebo Vanden Borre. Zápotočný se Sivokem budou postupně pronikat do základní sestavy, oba odehrají zhruba polovinu zápasů. Radek Petr bude bojovat o post jedničky v Parmě, ale veterán Bucchi ho nakonec vytlačí. Mazuch s Hablem si za Fiorentinu moc nezahrají, ale oba dostanou šanci v Poháru UEFA a na pár minut nakouknou i do Serie A.

Marek Numerato
1) Osobnost trenéra, složení kádru, zkušenost z minulé sezóny, to vše hraje do karet Interu. Myslím, že černomodří se budou z titulu radovat i tentokrát. Trenér Mancini má k dispozici na každé místo v sestavě alespoň dva kvalitní hráče. To mu pomůže vyrovnat se s náročným programem v lize, poháru a Lize mistrů. Žádný jiný tým v Serii nemá natolik vyrovnaný kádr jako Inter. Stříbrný by mohl skončit AC Milán. U rossoneri ale předpokládám, že jejich prioritou bude úspěch v Lize mistrů. Na třetí místo může opět vystoupat Lazio, dle mého mínění velmi podceňovaný tým. Další místa obsadí nejspíš Fiorentina a Juventus. Obávám se, že římské AS letos čeká trápení.

2) Na sestup tipuji zejména Sienu. Doprovodí jí nejspíš Bergamo, které podcenilo možnosti přestupového trhu. Třetím nešťastlivcem bude Catania. Sicilští sice mají výraznou podporu fanoušků a získali řadu jihoamerických posil. Podle mne jim ale nakonec bude chybět souhra.

3) Tipovat střelce je velmi těžký úkol. Mám-li říct jediné jméno, bude jím David Trezeguet. Brankáře pořádně potrápí i Mutu, Ronaldo, Adriano a samozřejmě obhájce prvenství Totti.

4) Co se týče počtu nových hráčů, pak asi nejlépe posílil Juventus. Pokud ale zohledníme kvality příchozích fotbalistů, vychází mi jako vítěz Inter. Nerazzurri přivedli na každou pozici s výjimkou brankáře (kde to nebylo potřeba) jednoho prvotřídního hráče. Obranu pozvedne Chivu, v záloze se může postupně prosadit Jimenez a v náročném programu Inter jistě nalezne užitečného střelce v Suazovi. Do budoucna se velký přestup povedl samozřejmě i milánskému AC. Věřím, že se rossoneri částka vynaložená za Pata mnohonásobně vrátí.

5) Čechem číslo jedna v Serii A bude opět jednoznačně Pavel Nedvěd. I Jankulovski s Ujfalušim budou mít jisté místo v základní sestavě. Troufám si tipnout, že dobrá sezóna čeká i Grygeru a Sivoka.

Michal Sitek

1) Boj o titul bude určitě vyrovnanější než v minulé sezoně. Věřím, že letos opět vyhraje Inter Milán. Má stabilizovaný kádr, který se vedení snažilo dopnit vhodnými typy hráčů. Největším konkurentem Interu bude AC Milán. Ten podle mě skončí druhý. Na třetí místo bych viděl AS Řím.

2) Myslím si, že nejslabší týmy v Serii A jsou Catania, Janov a Neapol. Tyto tři kluby sestoupí a Janovu s Neapolí nebude stačit ani nováčkovské nadšení.

3) Pokud Ronalda nebude trápit zranění, získá korunu krále střelců. Už několikrát prokázal, že góly střílet umí. Nevylučuju, že se nejlepším střelcem stane hráč, o kterém zatím není moc slyšet.

4) Nejvíce posílili asi Juventus, AC Milán a Inter. A nejlépe asi Juventus, který chce opět hrát o evropské poháry. Proto vedení v létě koupilo takové hráče jako Andrade, Tiago nebo Iaquinta.

5) V Juventusu je oporou Pavel Nedvěd a myslím si, že i Grygera bude patřit mezi ty hráče, kteří budou pravidelně nastupovat v základní sestavě. Také Jankulovski by měl patřit mezi opory milánského AC. Věřím také, že Sivok dostane více příležitostí než v minulé sezoně. Čeští hráči, kteří v italské lize působí, mají předpoklady k tomu, aby se prosadili.

/ M. Sitek, Z. Leitkep, Z. Obst

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články