Zpět na » Serie A » O brankáře ze Serie A je zájem v Anglii

O brankáře ze Serie A je zájem v Anglii

O brankáře ze Serie A je zájem v Anglii © mrcalcio.it - Gianluigi Buffon

6

Líbilo se

23.05. - Italská liga se sice nemůže pyšnit takovou popularitou a finančními zisky jako ta anglická, ale brankáři v ní jsou stále kvalitní, což potvrdil i žebříček sestavený serverem Goal.com.

Mezi deseti gólmany, kteří se v létě stanou nejžádanějším zbožím na svém postu, byli zařazeni i dva ze Serie A, a to Gianluigi Buffon z Juventusu Turín, jemuž v žebříčku nejžádanějších brankářů roku 2010 náleží druhá příčka hned za Hugem Llorisem z Lyonu, a Sebastien Frey, dlouholetá jednička Fiorentiny.

V kurzu je i Cesar z Interu

Dalším gólmanem působícím v Serii A, po němž by se ostatní kluby (opět především z Anglie) mohly utlouci, je i Brazilec Julio Cesar z Interu, podle některých expertů možná nejlepší současný brankář. Jeho cena je však podstatně vyšší než u dvou výše zmíněných.

Buffona chtějí u Citizens, Frey poutá hlavně pozornost United

Podle zákulisních informací o Buffona, kterého v minulosti lanařil i AC Milán nebo Real Madrid, bude opět usilovat anglický celek Manchester City, který je ochoten zaplatit za reprezentační jedničku požadovaných 25 milionů liber. Kolem Freye, jehož předpokládaná cena se pohybuje kolem 15 milionů liber, krouží hlavně zástupci Manchesteru United a Arsenalu.

Kam dál?

Ond?ej Hlavá? / Goal.com

Související odkazy
Nejnovější články