Zpět na » Serie A » AC a Juve dnes o Berlusconiho pohár

AC a Juve dnes o Berlusconiho pohár

0

Líbilo se

17.08. - Dnes na San Siru nastoupí k poslednímu velkému předsezónnímu testu AC Milán a Juventus. Vítěz zápasu převezme trofej Luigiho Berlusconiho. Duel italských velkoklubů začíná ve 20:30.

AC Milán narazí na Juventus v rámci letní přípravy již podruhé. V úterním souboji hraném jen na 45 minut zvítězili rossoneri nad turínským soupeřem 1:0 gólem Gilardina.

Každoročně konaný souboj o trofej Luigiho Berlusconi vyhrál AC Milán v osmi případech, stejně jako Juventus. V loňském ročníku (z organizačních důvodů hraném ve skutečnosti až na začátku letošního roku) zvítězili rossoneri 3:2. Od roku 1995 je souboj o pohár společnou výsadou AC a Juventus. Před tím však milánský celeK soupeřil o Berlusconiho trofej i s Interem, Realem či Bayernem.

Kouč bianconeri Claudio Ranieri vybral pro zápas dvacítku nominovaných. Mezi nimi nechybí ani Češi Zdeněk Grygera a Pavel Nedvěd. Odpočívat bude Chiellini, Birindelli, Camoranesi, Zanetti, Marchionni a Trezeguet. Ranieriho sok Carlo Ancelotti zveřejnil přímo předběžnou základní jedenáctku, která zítra vyběhne na hřiště Meazzova stadionu. V sestavě se nachází i český obránce Marek Jankulovski.

Trenér Ranieri považuje zápas s Milánem za významný, nikoli však z pohledu výsledku. "Ten se počítá až od zápasu s Livornem dále, kdy půjde o tři body, i když jich dosáhneme s obtížemi. Zápasy hrané na devadesát minut jsou vždy důležité. A tento zápas je pro nás posledním před ligou. Zlepšujeme se, a chceme to prokázat," prohlašuje trenér Staré dámy. Po souboji s AC čeká Juve už pouze střet s juniorkou.

Milánský kouč v Juventusu spatřuje značné kvality. Hráči jako Buffon, Del Piero, Nedvěd nebo Trezeguet se podle něj mohou srovnávat s hvězdami v týmu rossoneri. "Tento zápas je velmi očekáván, protože je posledním před začátkem naší oficiální sezóny. Je to tedy generální zkouška toho, čeho jsme do této chvíle dosáhli. Odhalí a zjistí aktuální formu našeho mužstva," domnívá se Ancelotti. Od zápasu s Juventusem si taktéž slibuje, že mu pomůže vybrát jména hráčů připravených nastoupit v úvodních kolech ligové soutěže.

Ranieriho nominace na zápas:
Brankáři: Buffon, Belardi, Novembre
Obránci: Andrade, Boumsong, Criscito, Grygera, Legrottaglie, Molinaro, Zebina
Záložníci: Almiron, Nedvěd, Nocerino, Olivera, Salihamidzic, Tiago
Ăštočníci: Del Piero, Iaquinta, Palladino, Zalayeta

Ancelottiho předběžná sestava: Dida; Oddo, Nesta, Kaladze, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Kaká, Seedorf; Gilardino.

/ juventus.it, acmilan.com

Nejnovější články