Zpět na » Serie A » Jaké bylo Calcio Mercato?

Serie A - Jaké bylo Calcio Mercato?

0

Líbilo se

23.08. - Calcio Mercato rychle spěchá ke svému konci. Po včerejším shrnutí většiny přestupů v Serii A Vám dnes FotbalPortal.cz nabízí pohled na zajímavé a překvapivé přestupy.

Největší nákupy se jako vždy čekaly od velkoklubů. Inter a Juventus očekávání vesměs splnily. Ostatní týmy ale zvolily víceméně překvapivou strategii přestupů.

Juventus přivedl spoustu kvalitních hráčů. Přesto nutno podotknout, že absolutní hvězda mezi nimi chybí. Největšími posilami se stali Iaquinta, Andrade, Tiago a Almiron. Trenér Ranieri se rozhodl přebudouvat obranu, která loni ale rozhodně nefungovala špatně. Ranieri ale věří jiným hráčům. Juventus bude také spoléhat na nový střed zálohy, který by měli obstarat Tiago s Almironem. Proti mnohými očekávaným systémem se třemi útočníky mluví fakt, že Juventus má na soupisce pouze čtyři, Del Piera, Trezegueta, Iaquintu a Palladina. Juventus má ale tu výhodu, že se od něho příliš nečeká.

To Inter má ambice pouze nejvyšší. Jeho posily ale budí zamyšlení. Příchod Jimeneze je skvělým krokem. Jimenez je hráčem, který bez problémů nahradí Figa a dočkáme se od něho velkých věcí. Poměrně chytrý byl i příchod Christiana Chivu, zvláště při aktuálním zranění Materazziho. Naopak dost málo pochopitelný je příchod Suaza. Suazo je jistě fantastický útočník, ale těch měl Inter dost i před jeho příchodem. Crespo, Cruz, Adriano a Ibrahimovič představují i bez Suaza největší údernou sílu v Serii A.

AC Milán se držel dost stranou. Brazilec Pato se ke klubu připojí až v lednu, ve výčtu posil ho doplňuje už pouze Emerson, který má působit na pozici, kterou povětšinou okupuje Gattuso, pokud ten dostane volno. Jinak tým zůstal pohromadě a trenér Ancelotti má velmi dobrý kádr.

Trenér AS Řím Spalletti opět vsadil na méně hvězdné hráče, ale Brighi, Juan, Esposito, Andreolli, Giuly a nově i Cicinho mohou být velmi dobrými a levnými posilami. Rosella Sensi ve spolupráci se Spallettim odvedla výbornou práci.

Z dalších přestupů je nutno zmínit odchody kanonýrů Atalanty, jinak se ale Atalanta jeví dobře. Cagliari připustilo nečekaný výprodej opor, které si lze těžko vysvětlit jinak, než finančními problémy. Klub opustilo pět největších opor, čeká ho těžký boj o udržení. Fiorentina přivedla další mladíky, které doplnili hvězdy Vieri a Semioli. Klub z města renesance se pomalu chystá k útoku na Scudetto.

Vedení Lazia Řím vyhořelo v hledání nové jedničky. Sice zabodovalo příchody Quadriho, Del Nera, Scaloniho a Meghniho, ale absence špičkového brankáře může klub stát těžce dobyté pozice. Zajímavě obchodovalo Palermo. Klub bez problémů nechal odejít Coriniho, Caracciola, Terlizziho i Di Micheleho. Jestli to byla chyba ukáže až čas. Posily se ale povedly, zvláště Miccoli může být milionovou trefou.

Sampdoria chce vrátit lesk bývalým hvězdám Cassanovi a Montellovi. Oba mohou být skvělými nákupy, stejně jako totálními propadáky. Hodně dobře posílil Turín. Corini, Grella, Ventola, Bjelanovič, Di Michele, Natali a Lanna by mu měli bez problémů zajistit setrvání v Serii A a možná i boj o poháry.

Zřejmě nejlépe ze všech ale posílilo Udinese. Klub sice opustily Muntari, Iaquinta, Natali i De Sanctis, ale posily se klubu velmi povedli. De Sanctise bez problémů nahradí Handanovič nebo Chimenti, Nataliho v obraně zastoupí Micolucci a Mesto, zálohu oslabenou odchodem Muntariho vystuží Inler, Eremenko a Boudianski. Ăštok nemusí litovat odchodu Iaquinty, Floro Flores, Pepe, Paolucci, Sanchez a Quagliarella ho bez problémů nahradí, klub navíc na přestupech vydělal další peníze, které potřebuje k rekonstrukci stadionu, která probíhá.

Calcio Mercato letos také přineslo opětovné zvýšení cen hráčů. Milán neváhal nabízet více než 60 milionů euro za Ronaldinha a zároveň stejnou částku odmítat za Kaká. Mnohem více je ale konjunktura cen vidět na menších přestupech. Přestup průměrného Reginalda stál Parmu čtyři miliony euro. Za tuto cenu by před pár lety Parma koupila minimálně dva nebo tři hráče kalibru Reginalda.

Zdeněk Leitkep / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články