Zpět na » Serie A » Celý zápas odehrál jen Nedvěd

Celý zápas odehrál jen Nedvěd

0

Líbilo se

27.08. - V úvodním kole italské Serie A se dvojice Čechů radovala z vítězství. Pavel Nedvěd si dokonce připsal zásluhu na výhře Juventusu asistencí. Tomáš Sivok zahájil sezónu v základní sestavě. Jeho Udinese si odváží cenný bod z půdy Interu. Premiéra Lukáše Jarolíma skončila domácí porážkou se Sampdorií. V dresu Fiorentiny překvapivě nehrál ani jeden z Čechů.

Lukáš Jarolím může být se svojí osobní premiérou v dresu Sieny spokojen. Ve středu pole plnil bez problémů defensivní i ofensivní úkoly. Čtvrthodiny před koncem uvolnil místo Rumunovi Codreovi za stavu 1:1. Poté bohužel Siena inkasovala ještě jednou. Potvrzuje se tedy předpoklad, že Jarolím bude s Toskánci bojovat o záchranu. Známky Lukáše Jarolíma: Datasport - 6; Gazzetta dello Sport 5.

Na návrat Pavla Nedvěda do nejvyšší soutěže se v Itálii těšila řada fotbalových příznivců i odborníků. 'Furia Ceca' v sobotu večer nezklamala nezklamala. Pavel Nedvěd hráčům Livorna pořádně zamotal hlavu. Byl strůjcem akce, po které Juventus kopal penaltu. Při třetím gólu se mu do střely omylem postavil Iaquinta a šťastně tečoval míč až za Ameliova záda. Záložník bianconeri jako jediný z českých fotbalistů odehrál celé utkání. Známky Pavla Nedvěda: Datasport - 6,5; Gazzetta dello Sport 6,5.

Tomáš Sivok si proti Interu nakonec zahrál sám. Jeho krajan Zápotočný proseděl celé utkání na lavičce. Sivok byl bohužel nejslabším článkem zálohy bíločerných (respektive žlutých). Po faulu na Stankovice dostal žlutou kartu a musel si dávat pozor na další napomenutí. Chce-li bývalý sparťanský kapitán bojovat o místo v základu, musí ještě zabrat. V 55. minutě Marino Sivoka stáhl a poslal do hry Fina Eremenka. Tomáše aspoň potěšilo vyrovnání Udinese v nastaveném čase. Známky Tomáše Sivoka: Datasport - 5,5; Gazzetta dello Sport 5,5.

Marek Jankulovski se tentokrát držel spíše vzadu. Do útočných výletů se pouštěl jeho kolega po pravé straně Oddo. Milán rozhodl utkání již před přestávkou, a Marek tak mohl dohrát zápas v poklidu. Těsně před koncem ho vystřídal kolega Favalli. Známky Marka Jankulovského: Datasport - 6 ; Gazzetta dello Sport 6.

Nehráli: Zápotočný (Udinese), Grygera (Juventus), Petr (Parma), Hable, Mazuch, Ujfaluši (Fiorentina)

/ datasport.it, gazzetta.it

Nejnovější články