Zpět na » Serie A » Batistuta chválí Fiorentinu

Batistuta chválí Fiorentinu

0

Líbilo se

25.10. - Legenda světového fotbalu Gabriel Batistuta pochválila svůj bývalý klub. Podle Batistuty se Fiorentina chystá k útoku na titul.

Batistuta je ve Florencii legendou. Je nejlepším střelcem v historii klubu, když nasázel 168 branek v 269 zápasech. Titulu se ale ve Florencii nedočkal, Fiorentina k němu ale podle něho směřuje.

"Mají hodně dobrý tým a pomalu se dotahují na absolutní špičku. Je to však obtížné hodnotit, pouze jako hráč cítíte ducha toho týmu. Vedení je vždy klíčem k úspěchu, nám ale něco chybělo k velkým výhrám," prohlásil Batigol.

Batistuta se ve Florencii titulu nedočkal, vybojoval ho až po přestupu do AS Řím.

"Musel jsem přestoupit, zisk titulu byl mým hlavním cílem. A ve Florencii už to nešlo. Opustit to skvělé město, to bylo hodně obtížné. Ale titul přišel hned další sezonu, to bylo důležité. Někteří fanoušci mě sice nazývali Jidášem, ale většina jich zůstala za mnou. To mě hodně potěšilo. Ale vždycky se najdou fanoušci, kteří vám to dají pořádně vyžrat. Ale většina fanoušků chápe, proč jsem odešel," prohlásil legendární útočník.

Batistutova devítka je ve Florencii dodnes symbolem. V současnosti jí nosí Pablo Osvaldo, další argentinec v klubu. Prim v útoku ale hraje Adrian Mutu.

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Nejnovější články