Zpět na » Serie A » Pavel Nedvěd slaví 35 let

Serie A - Pavel Nedvěd slaví 35 let

0

Líbilo se

30.08. - Ačkoliv je stále aktivním fotbalistou, již nyní ho můžeme označit za legendu českého a italského fotbalu. Řeč je o záložníkovi Pavlovi Nedvědovi, který dnes oslavuje 35. narozeniny. FotbalPortal se připojuje s gratulací a významné momenty "Méďovi" kariéry připomíná krátkým profilem a videosestřihem.

Pavel Nedvěd dnes slaví 35. narozeniny. V tomto věku se již řada fotbalistu s kopačky pověšenými na hřebíku poohlíží za kariérou zpátky. Českého záložníka sice sem tam trápí nějaké to zranění, často pocítí únavu, ale přesto mu jeho síly mohou závidět fotbalisté o generaci mladší. Nedvěd se s Juventusem vrátil do nejvyšší italské soutěže, a podle všeho by se měl opět stát její hvězdou.

Pavel Nedvěd v českém fotbale prošel týmy Chebu, Plzně, pražské Dukly a Sparty. Od podzimu 1996 působí v Itálie. Pět let hrál v Laziu, od roku 2001 obléká dres slavného Juventusu. V obou italských klubech vybojoval scudetto. S Laziem dvakrát vyhrál Italský pohár a jednou Pohár vítězů pohárů.

S Juventusem byl na dosah triumfu v Lize mistrů v sezóně 2002/03. V semifinále výborným výkonem pomohl k vyřazení Realu Madrid. Bohužel se po zbytečném faulu na McManamana vykartoval z finálové účasti. Poslední krok pak Juventus bez Nedvěda nezvládl a v penaltovém rozstřelu podlehl milánskému AC. Skvělé výkony, které Pavel v průběhu celého roku podával, ocenil významný francouzský časopis France Football tím, že českého středopolaře zvolil nejlepším fotbalistou kontinentu. Pavel Nedvěd má tak ve své sbírce Zlatý míč. V Česku se jeho vlastnictvím může pochlubit dále jen Josef Masopust.

V Itálii si Nedvěda váží pro jeho buldočí povahu, bojovnost a tvrdé střely. Během působení na Apeninském poloostrově mu místní vymysleli pro fyzickou odolnost přezdívku Stachanovec, Furia Ceca, Duracell nebo jednoduše Grande Paolo.

Za českou reprezentaci, ve které debutoval již v červnu 1994, odehrál Nedvěd 91 utkání a nastřílel 18 branek. Pochlubit se může stříbrnou a bronzovou medailí z evropských šampionátů. Jeho jediná účast na mistrovství světa skončila v roce 2006 vyřazením ve skupině.

Pavel Nedvěd - videoprofil

/ FotbalPortal.cz; wikipedia.org

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články